Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

Wojewódzki Przegląd Zespołów Śpiewaczych i KapelW dniu 31 maja 2015 r. w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie odbył się Wojewódzki Przegląd Zespołów Śpiewaczych i Kapel.

Wojewódzki przegląd poprzedziły przesłuchania powiatowe i regionalne, które odbyły się w Dębowej Kłodzie, Obszy, Suścu, Włodawie, Urzędowie, Kąkolewnicy, Drelowie, Janowie Lubelskim, Wojsławicach, Rykach, Żółkiewce i Lublinie. Wzięło w nich udział łącznie: 104 zespoły śpiewacze, 7 instrumentalistów, 33 śpiewaków, 5 kapel, 12 grup w kategorii Duży-Mały i 5 wykonawców w kategorii rekonstrukcji (w sumie 166 wykonawców).

Do udziału w Wojewódzkim Przeglądzie Kapel i Śpiewaków Ludowych zakwalifikowało się 16 zespołów śpiewaczych, 3 instrumentalistów, 6 śpiewaków, 6 grup Duży-Mały i 4 prezentacje w kategorii rekonstrukcji.

Wśród zwycięzców, w kategorii zespołów śpiewaczych znalazł się nasz Zespól Śpiewaczy „Rakołupianki” z Rakołup, które zakwalifikowały się do 49. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych, który odbędzie się w dniach 26-28 czerwca 2015 r. w Kazimierzu.

Składamy serdeczne gratulacje „Rakołupiankom” oraz  życzymy powodzenia w Kazimierzu!

oprac. Justyna Oliwiak

© 2001-2015 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone