Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

Dzień Dziecka i Sportu połączony z Dniem Otwartym w PG Sielec

W dniu 3 czerwca 2015 r. w Publicznym Gimnazjum w Sielcu odbył się Dzień Dziecka i Sportu połączony z Dniem Otwartym. Impreza miała charakter rekreacyjno-sportowy, a jej celem było aktywne spędzenie czasu, integracja młodzieży poprzez wspólną zabawę oraz promocja szkoły w środowisku lokalnym. W święcie udział wzięli szóstoklasiści ze wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Leśniowice.

Na początku, Pan Dyrektor – Dariusz Olszak przywitał gości i dokonał oficjalnego otwarcia. Następnie rozpoczęły się rozgrywki sportowe i konkurencje sprawnościowe, w których udział wzięli uczniowie z  gimnazjum, jak i ze szkół podstawowych. Rozegrano turniej w piłkę siatkową dziewcząt, który po zaciętej walce wygrała drużyna z pierwszych klas Gimnazjum w Sielcu, II miejsce uzyskała Szkoła Podstawowa w Leśniowicach i III miejsce Szkoła Podstawowa w Sielcu.

Jednocześnie odbywały się liczne indywidualne konkurencje sprawnościowe, w których świetnie zaprezentowali się uczniowie ze szkół podstawowych. Odbył się także turniej w piłkę nożną, w którym najlepiej wypadła klasa IIIb, na drugim miejscu uplasowała się klasa Ia, a III miejsce zajęła klasa IIIa. Aby ostudzić emocje, uczestnicy imprezy, przez cały czas mogli korzystać ze stoisk, zaopatrzonych w zimne napoje. Po rozgrywkach sportowych wszyscy udali się na pyszny poczęstunek – obiad i ciasto.

Punktem kulminacyjnym tego wspaniałego wydarzenia był apel, podsumowujący rozgrywki, na którym nastąpiło wręczenie nagród dla zwycięzców poszczególnych konkurencji oraz nagród pocieszenia dla wszystkich uczestników. Sponsorami bardzo atrakcyjnych nagród byli: Rada Rodziców Publicznego Gimnazjum w Sielcu, Samorządowy Ośrodek Kultury w Leśniowicach, Leśniowskie Stowarzyszenie Oświatowo-Samorządowe, Hurtownia Arkadia w Chełmie, Zakłady Meblowe BH w Chełmie, Zakłady Mięsne w Zagrodzie, Hurtownia Publimar w Chełmie i Masarnia z ubojnią w Hrubieszowie.

Uroczystość uświetnił występ młodzieży gimnazjalnej, która zaprezentowała część artystyczną pt. „Gmina Leśniowice – pół żartem, pól serio”.

Na zakończenie każdy otrzymał słodki upominek i wszyscy w dobrych nastrojach wrócili do domu. Dzień ten okazał się doskonałą formą integracji młodzieży z terenu gminy oraz świetną promocją gimnazjum.

oprac. Ewa Radzięciak - Kowalczuk

© 2001-2015 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone