Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

Spotkanie samorządowców z parlamentarzystami w sejmie
W dniu 22 stycznia 2014 r. w Sali Kolumnowej Sejmu na zaproszenie Klubu parlamentarnego Polskiego Stronnictwa Ludowego odbyło się spotkanie samorządowców z parlamentarzystami, w którym udział wziął Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice.

W spotkaniu uczestniczyło ponad 200 wójtów, burmistrzów i prezydentów miast aby rozmawiać o wymianie doświadczeń, nowej perspektywy unijnej oraz najważniejszych spraw dla społeczności lokalnych.

Spotkanie było dobrą okazją aby popracować nad bieżącymi problemami, przepływem informacji czy po prostu poznaniem się. Spotkań takich ma być w przyszłości więcej aby wraz z przedstawicielami samorządu dokonywać takich zmian, aby samorządność mogła jeszcze bardziej pozytywnie wpływać na kreowanie przestrzeni ludzi, którzy w tych obszarach żyją i chcą mieć wpływ na losy swoich lokalnych ojczyzn.

Przypomnianio również o wyniku ostatnich wyborów, w których łącznie 430 samorządowców z PSL dostało mandat do rządzenia w miastach i powiatach. Jest to najwyższy wynik spośród wszystkich komitetów wyborczych Polsce.

Z uczestnikami narady spotkali się: wicepremier Janusz Piechociński, wicemarszałek Sejmu Eugeniusz Grzeszczak, minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak - Kamysz, przewodniczący Klubu Parlamentarnego PSL Jan Bury, sekretarz stanu w KPRM Andżelika Możdżanowska oraz posłowie KP PSL.

Spotkanie prowadził przewodniczący Komisji Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Regionalnego Piotr Zgorzelski.

oprac. Marcin Kołodziej

© 2001-2015 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone