Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

Turniej Gmin „Między Nami Sąsiadami”

W dniu 21 czerwca 2015 r. nad zalewem "Dębowy Las" w Wołkowianach Gmina Żmudź, odbył się Turniej Gmin „Między Nami Sąsiadami”. Turniejowi towarzyszyło otwarcie nowej infrastruktury turystycznej zalewu "Dębowy Las".

Nikt już pewnie nie pamięta, że Turniej „Między Nami Sąsiadami” po raz pierwszy odbył się w Wojsławicach w 1998 r. To właśnie Gmina Wojsławice była jego pomysłodawcą i zaprosiła wówczas do udziału w projekcie trzy sąsiednie gminy: Białopole, Kraśniczyn i Leśniowice. Jeszcze wtedy nie planowano, że będzie to impreza cykliczna. Jednak turniej stał się popularny i w tym roku został zorganizowany już po raz osiemnasty. W tym czasie Gmina Leśniowice trzykrotnie była organizatorem turnieju, a było to w 1999 r., 2005 r. oraz 2012 r.

W tegorocznym turnieju udział wzięło siedem gmin z powiatu chełmskiego: Białopole, Dubienka, Dorohusk, Kamień, Leśniowice, Wojsławice, Żmudź oraz Gmina Horodło z powiatu hrubieszowskiego.

Gospodarze przygotowali siedem konkurencji. Gminy zaprezentowały swój dorobek kulturalny oraz zmagały się w konkurencjach sportowych. Ponadto do punktacji ogólnej poszczególnych gmin brana była również pod uwagę ocena występów solistów oraz ocena  potrawy mięsnej.

Naszą gminę w dorobku kulturalnym reprezentowała młodzież z Publicznego Gimnazjum w Sielcu zdobywając VII miejsce. W konkurencji solistów gminę reprezentowała najmłodsza członkini naszej reprezentacji Julia Sieńko, przy akompaniamencie Pana Kornela Matczuka, zdobywając II miejsce. Potrawę mięsną przygotowała Pani Jadwiga Domańska otrzymując V miejsce.

Ponadto reprezentacja brała udział w konkurencjach sportowych takich jak: nalewaki dla dzieci zdobywając IV miejsce, wyścig kajaków zajmując IV miejsce, wyścig rowerów wodnych uzyskując II miejsce oraz przeciąganie liny zdobywając VII miejsce.

W wyniku zaciętej rywalizacji końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:

  • Miejsce I     - Żmudź
  • Miejsce II    - Dubienka
  • Miejsce III   - Leśniowice
  • Miejsce IV   - Białopole
  • Miejsce V    - Dorohusk
  • Miejsce VI   - Wojsławice
  • Miejsce VII  - Kamień i Horodło

Ponadto podczas turnieju Gmina Leśniowice wystawiła swoje stoisko promocyjne, które przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Sarniaku, Pani Maria Nowosad oraz Pani Halina Skowron.

Dziękujemy Paniom za promocję a reprezentacji naszej gminy za udział w turnieju. To dzięki Wam stanęliśmy na podium :).

Za rok, swoich sił próbować będziemy podczas już XIX Turnieju Gmin „Między Nami Sąsiadami”, którego gospodarzem będzie Gmina Kamień.

oprac. Agnieszka Raczyńska

© 2001-2015 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone