Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

Ślubowanie klasy pierwszej i pasowanie na ucznia
w SP RakołupyW dniu 26 października 2016 r. w Szkole Podstawowej w Rakołupach odbyło się ślubowanie klasy pierwszej i pasowanie na ucznia. W uroczystościach udział wzięli: Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice, Pani Agnieszka Raczyńska Prezes Leśniowskiego Stowarzyszenia Oświatowo-Samorządowego, Pani Anna Kowal Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rakołupach, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie szkoły.

Uroczystość w Szkole Podstawowej w Rakołupach rozpoczęła się częścią artystyczną w wykonaniu dzieci z klasy pierwszej i drugiej, którą przygotowały pod opieką wychowawczyni Pani Małgorzaty Kraczkowskiej. Następnie pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie, przyrzekając sumiennie wykonywać swoje obowiązki i dbać o dobre imię szkoły.

Następnie głos zabrał Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy, który życzył uczniom najlepszych ocen, wzorowych zachowań oraz samych dobrych chwil. Następnie wraz z Panią Agnieszka Raczyńską wręczyli pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Jak co roku dla pierwszoklasistów przygotowano przez starszych kolegów i koleżanki niespodzianki w postaci upominków. Po ceremonii rodzice pierwszoklasistów zorganizowali słodki poczęstunek, podczas którego uczniowie świętowali ten szczególny dzień.

Tegorocznymi pierwszoklasistami Szkoły Podstawowej w Rakołupach zostali:

  • Muda Patrycja
  • Harcej Bartłomiej
  • Harcej Hubert

Wszystkim pierwszoklasistom składamy serdeczne życzenia pomyślności i satysfakcji w zdobywaniu wiedzy, a czas, który spędzą w szkole był miły i radosny oraz owocny w wiedzę.

oprac. Justyna Oliwiak
© 2001-2016 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone