Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

Ślubowanie klasy pierwszej i pasowanie na ucznia
w SP Sielec

W dniu 28 października 2016 r. w Szkole Podstawowej w Sielcu odbyło się ślubowanie klasy pierwszej i pasowanie na ucznia. W uroczystościach udział wzięli: Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice, Pan Stefan Prokop Przewodniczący Rady Gminy Leśniowice, Pan Franciszek Lubaś Prezes Banku Spółdzielczego w Leśniowicach, Pani Agnieszka Raczyńska Prezes Leśniowskiego Stowarzyszenia Oświatowo-Samorządowego, Pan Piotr Janiuk Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sielec, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie szkoły.

Uroczystość w Szkole Podstawowej w Sielcu rozpoczęła się częścią artystyczną w wykonaniu dzieci z klasy pierwszej, trzeciej, piątej i szóstej, którą przygotowały pod opieką Pani Beaty Bańki. Następnie pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie, przyrzekając sumiennie wykonywać swoje obowiązki i dbać o dobre imię szkoły.

Po ślubowaniu dyrektor szkoły i Wójt Gminy wręczyli pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy.

Następnie głos zabrał Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy, który życzył uczniom najlepszych ocen, wzorowych zachowań oraz samych dobrych chwil. Później Pani Agnieszka Raczyńska oraz Pan Stefan Prokop wręczyli drobne upominki. Prezenty wręczył również zaprzyjaźniony ze szkołą Pan Franciszek Lubaś życząc jednocześnie pierwszoklasistom samych sukcesów w szkole.

Jak co roku dla pierwszoklasistów starsi koledzy i koleżanki przygotowali upominki. Po ceremonii rodzice pierwszoklasistów zorganizowali słodki poczęstunek, podczas którego uczniowie świętowali ten szczególny dzień.

Tegorocznymi pierwszoklasistami Szkoły Podstawowej w Sielcu zostali:

  • Zuzanna Biziorek
  • Anna Jachimczak
  • Szymon Rejman
  • Kinga Rudzka
  • Karol Rudzki
  • Marlena Sitarz
  • Hubert Sitarz
  • Marcelina Turkiewicz

Wszystkim pierwszoklasistom składamy serdeczne życzenia pomyślności i satysfakcji w zdobywaniu wiedzy, a czas, który spędzą w szkole był miły i radosny oraz owocny w wiedzę.

oprac. Justyna Oliwiak
© 2001-2016 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone