Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

XII Szachowy Turniej Niepodległości Ziemi Chełmskiej

W dniu 19 listopada 2016 r. w Zespole Szkół w Białopolu odbył się XII Szachowy Turniej Niepodległości Ziemi Chełmskiej.

W roku bieżącym tradycyjnie wzięli w nim udział zawodnicy z Polski i Ukrainy. Organizatorami turnieju byli: Klub Sportowy „Astra” w Leśniowicach, Starostwo Powiatowe w Chełmie, gmina Leśniowice i Białopole, Gminny Ośrodek Kultury w Białopolu, którzy wsparli finansowo i rzeczowo jego organizację.

W turnieju udział wzięło 74 zawodników, w tym 11 kobiet z terenu Polski oraz z Ukrainy. Nie zabrakło również naszych zawodników z UKS „Astra” w Leśniowicach.

Zawody rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund z tempem 15 minut na zawodnika z wyodrębnieniem kategorii juniorek i juniorów do lat 10, do lat 18, OPEN oraz Najlepsza kobieta. Sędzią głównym turnieju był Pan Edward Chowra.

Po zaciętej rywalizacji w kategorii dziewcząt do lat 10 zwyciężyła Karolina Niedorys z UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski, II miejsce wywalczyła Viktoriya Bratasz z Kowla, III miejsce zajęła Maria Gajur z GOKiT Dorohusk.

W kategorii chłopców do lat 10 I miejsce zdobył Mateusz Zubiak z UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski, II miejsce zajął Kamil Baran z LUKS Fajsławice, a III miejsce wywalczył Igor Tkaczyk z LUKS Fajsławice.

W kategorii juniorek do lat 18 I miejsce wywalczyła Weronika Frączek z LKSz Lublin, II miejsce Karolina Radecka z UKS Astra Leśniowice, III miejsce Aleksandra Majówka z MKS Agros Chełm, IV miejsce Oliwia Prucnal z UKS Astra Leśniowice, V miejsce Natalia Oszust z UKS Astra Leśniowice, IV miejsce Gabriela Niedorys z UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski.

W kategorii juniorów do lat 18 najlepszy okazał się Artem Manzhos z Kowla, II miejsce wywalczył Krzysztof Iwańczuk z MKS Agros Chełm, a III miejsce przypadło Mateuszowi Bojczewskiemu z LKsz Lublin.

W kategorii OPEN I miejsce zajął Ihor Nester z Lwowa, II miejsce wywalczył Nazar Ustianovich z Ivov, III miejsce Michał Mirosław z KSz Drakon Lublin, IV miejsce zajął Michał Praszak z Lublina, a na V nagrodzonym miejscu znalazł się Artem Manzhos z Kowla. Pozostali nasi zawodnicy zajęli: XIV miejsce Dominik Kiełbasa, XXI miejsce Karolina Radecka, XXIX miejsce Oliwia Prucnal, XXXII miejsce Natalia Oszust.

Najlepszą zawodniczką turnieju była Urszula Weskida z GOKiT Dorohusk.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i zawodniczkom tak dobrych wyników i życzymy dalszych sukcesów szachowych!