Strona główna
Urząd Gminy Leśniowice

Chełmski Jarmark BożonarodzeniowyW dniu 18 grudnia 2016 r. w hali sportowej MOSiR w Chełmie odbył się Chełmski Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany przez Redakcję „Nowego Tygodnia”.

Podczas jarmarku zaprezentowało się ponad 100 wystawców. Kiermasz ten był świetną okazją, by zaopatrzyć się w choinki, bombki i inne dekoracje świąteczne a także przysmaki bożonarodzeniowe. Podczas jarmarku zorganizowano liczne konkursy na potrawy i ozdoby świąteczne. Dodatkową atrakcją były występy zespołów regionalnych.

Gminę Leśniowice reprezentowali „Kreatywni i Aktywni” – grupa działająca przy Domu Spotkań „Na pograniczu kultur” w Kumowie Plebańskim, grupa „Super Babki” oraz uczniowie i grono pedagogiczne z Publicznego Gimnazjum w Sielcu. Wszystkie grupy przygotowały bogato zaopatrzone stoiska promujące naszą gminę.

Podczas jarmarku wystąpił również Zespół „Kumowianki” z Kumowa, który znalazł się wśród 6 zespołów kolędujących podczas tego wydarzenia.

Nasze stoiska cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród osób przybyłych na jarmark. Na stoiskach znalazły się między innymi ręcznie wykonane bombki, choinki i stroiki a także domowe wypieki oraz potrawy bożonarodzeniowe.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w przygotowanie stoisk promocyjnych gminy podczas jarmarku.

Ponadto podczas jarmarku wręczono statuetki i dyplomy dla zwycięzców konkursu na „Najlepszy produkt turystyczny powiatu chełmskiego 2016 roku” zorganizowany przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Ziemi Chełmskiej" oraz tygodnik "Nowy Tydzień", który był partnerem projektu.

Zgodnie z regulaminem, celem konkursu było wyłonienie w roku kalendarzowym  2016 najbardziej atrakcyjnych, innowacyjnych i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych, ich promocja, a także  wspieranie  różnorodnych  inicjatyw lokalnych, których efektem jest tworzenie produktów turystycznych.

Do konkursu zgłoszono łącznie 33 produkty w czterech kategoriach: wydarzenie cykliczne, atrakcja turystyczna, pakiet usług turystycznych oraz obiekt. W wyniku ostatecznej oceny Gmina Leśniowice uzyskała trzy nagrody a wyniki przedstawiają się następująco:

KATEGORIA: Wydarzenie cykliczne

 • I miejsce – Dni Jakuba Wędrowycza w Wojsławicach, gm. Wojsławice
 • II miejsce – Międzynarodowy Plener Malarsko-Rzeźbiarski w Wierzbicy, gm. Wierzbica
 • III  miejsce – Jarmark Pawłowski „Ginące zawody”, gm. Rejowiec FabrycznyKATEGORIA: Atrakcja turystyczna

 • I miejsce – Zalew Żółtańce, gm. Chełm
 • II miejsce – Zalew „Dębowy Las” w Wołkowianach, gm. Żmudź
 • III miejsce – Wojsławickie Świątynie, gm. WojsławiceKATEGORIA: Pakiet usług turystycznych

 • I miejsce – Ośrodek Rekreacyjno-Sportowy POD WIATRAKIEM w Natalinie, gm. Kamień
 • II miejsce – „Warsztaty Kuchni Ukraińskiej” w Kumowie Plebańskim, gm. Leśniowice
 • III miejsce – Kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy „Maczuły” w Horodysku z Grodziskiem „Maczuły”, gm. LeśniowiceKATEGORIA: Obiekt

 • I miejsce – Rodzinne gospodarstwo agroturystyczne „W Starej Szkole” w Busównie, gm. Wierzbica
 • II miejsce – Agroturystyka „Pod Gruszą” w Staszycach, gm. Wierzbica
 • III miejsce – Dom Spotkań „Na pograniczy kultur” w Kumowie Plebańskim, gm. Leśniowice.


    Bardzo cieszymy się z kolejnego sukcesu i serdecznie zapraszamy wszystkich do odwiedzania naszych atrakcji turystycznych.


oprac. Agnieszka Raczyńska
© 2001-2016 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone