Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

Ferie na wesoło
W dniach 15 – 26 lutego 2016 r. w Gminnej Bibliotece w Leśniowicach odbyły się zajęcia dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Leśniowice.

Celem zajęć było przyjemne zagospodarowanie czasu wolnego oraz nauka nowych technik plastycznych i dekoracyjnych.

W zajęciach codziennie uczestniczyło sześcioro dzieci, w tym przyjezdni z innych gmin. Dzieci wykonywały miedzy innymi prace rysunkowe, dekorowały słoiczki, które potem wykorzystano jako wazony do własnoręcznie wykonanych bukietów. Wykonywały figurki z masy solnej, pisanki metodą Quillingu oraz szydełkiem, kokardki, kwiaty, z których później stworzono kompozycje stroików oraz kartek Wielkanocnych.

Dodatkowo odbył się maraton gry w chińczyka, wspólne czytanie księgi imion dla dzieci, zajęcia ze sztuki składania papieru-origami oraz dla chętnych gry komputerowe.

Wszystkie zajęcia przebiegały w wesołej atmosferze przy słodkich przekąskach.
W dniach 22 – 27 lutego 2016 r. w Domu Spotkań ,,Na pograniczu Kultur" w Kumowie Plebańskim odbył się tygodniowy cykl spotkań dla dzieci i młodzieży w ramach ferii.

W zajęciach wzięło udział 15 uczestników w wieku od 4 do 13 lat. Podczas spotkań odbywały się zajęcia plastyczne, animacyjne, sportowe, filmowe i kulinarne.

Uczestnicy zajęć  bardzo chętnie brali w nich udział, twórczo realizowali swoją ekspresję plastyczną i kulinarną, przy czym było mnóstwo wrażeń i radości.

Serdecznie dziękujemy dzieciom, młodzieży i rodzicom za zaangażowanie w przygotowane tych zajęć.

oprac. Agnieszka Raczyńska

© 2001-2016 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone