Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Chełmskiego w Szachach

W dniu 5 marca 2016 r. w Zespole Szkół w Białopolu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Chełmskiego w Szachach. W turnieju udział wzięło 46 zawodników oraz 11 zawodniczek z gmin t.j. z Białopola, Dorohuska, Leśniowic, Kamienia i Wojsławic. Z naszej gminy uczestniczyło 9 zawodników z UKS Astra Leśniowice.

Zawody zostały rozegrane systemem szwajcarskim 7 rundowym z tempem gry 15 minut na zawodnika.

Po zaciętej rywalizacji podium należało do zawodników z gminy Leśniowice. Mistrzem Powiatu w Szachach wśród seniorów został Dominik Kiełbasa, II miejsce zajął Stanisław Klim a III miejsce wywalczył Jarosław Smalej.

W kategorii juniorek wszystkie miejsca na podium przypadły również naszym zawodniczkom: I miejsce i tytuł Mistrzyni Powiatu zdobyła Natalia Oszust, II miejsce przypadło Oliwi Prucnal a III miejsce Magdalenie Kusej.

Bardzo dobrze wypadła również Karolina Radecka, która wywalczyła V miejsce wśród juniorek.

W kategorii juniorów I miejsce i tytuł Mistrza Powiatu wywalczył Marek Błaszczuk, II miejsce zajął Mateusz Gajur obaj zawodnicy z Dorohuska, a III miejsce Norbert Górnik z Wojsławic.

Dyplomy, nagrody i puchary ufundowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Chełmie, a wręczyli je Pani Beata Augustynek Członek Zarządu Powiatu Chełmskiego, Pan Henryk Maruszewski Wójt Gminy Białopole oraz Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice, który jednocześnie był sędzią turnieju.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.