Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

Powiatowy Turniej szachowy o "ZŁOTĄ WIEŻĘ"


W dniu 7 marca 2016 r. Szkole Podstawowej w Leśniowicach odbył się Powiatowy Turniej Szachowy o „ZŁOTĄ WIEŻĘ”.

Organizatorami eliminacji powiatowych byli: Starostwo Powiatowe w Chełmie, Urząd Gminy Leśniowice, Samorządowy Ośrodek Kultury w Leśniowicach i Szkoła Podstawowa w Leśniowicach.

W turnieju udział wzięły reprezentacje z pięciu gmin powiatu chełmskiego: Białopola, Dorohuska, Kamienia, Leśniowic i Wojsławic. Drużyny składały się z czterech zawodników: dwóch seniorów, juniora i kobiety  oraz zawodników rezerwowych. Turniej rozegrano systemem kołowym z tempem gry 15 minut na zawodnika.

W wyniku zaciętej rywalizacji sportowej turniej wygrała Gmina Leśniowice w składzie: Stanisław Klim, Jarosław Smalej, Karol Skubisz, Natalia Oszust, II miejsce zajęła Gmina Dorohusk, III miejsce wywalczyła drużyna z Białopola, IV miejsce zajęła Gmina Kamień, V miejsce zajęła  Gmina Wojsławice.

Najlepszymi zawodnikami na poszczególnych szachownicach zostali: na pierwszej Stanisław Klim, na drugiej Jarosław Smalej, na trzeciej Karol Skubisz i na czwartej Natalia Oszust wszyscy z gminy Leśniowice.

Puchary, nagrody rzeczowe i dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Chełmie wręczał Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice, który jednocześnie był sędzią turnieju.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia naszej drużynie na eliminacjach wojewódzkich.

oprac. Agnieszka Raczyńska

© 2001-2016 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone