Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

Finał Gimnazjalnego Projektu Edukacyjnego klas drugich
pt: „Języki obce nie są nam obce”
połączony z Dniem Otwartym Szkoły
W dniu 24 maja 2016 r. Publicznym Gimnazjum w Sielcu odbył się finał  Gimnazjalnego Projektu Edukacyjnego klas drugich pt: „Języki obce nie są nam obce” połączony z Dniem Otwartym Szkoły.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice, Pan Stefan Prokop Przewodniczący Rady Gminy, Pani Marzena Koprukowniak Dyrektor IV LO w Chełmie oraz Pani Dorota Michalska – Dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych i Geodezyjnych w Chełmie. Na święto przybyli także szóstoklasiści ze wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Leśniowice wraz z wychowawcami oraz przedstawiciele Rady Rodziców Publicznego Gimnazjum w Sielcu.

Podczas imprezy zaprezentowano elementy historii, kultury oraz walory turystyczne Rosji, krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych. Celem projektu było uświadomienie młodzieży jak ważna jest znajomość języków obcych oraz motywowanie ich do nauki w ciekawy i atrakcyjny sposób.

Zespoły uczniów pod kierunkiem nauczycieli gimnazjum przygotowały m.in.

 • prezentacje multimedialne na temat Rosji, krajów anglojęzycznych niemieckojęzycznych;
 • quizy sprawdzające wiedzę uczniów na temat geografii, kultury, historii Rosji, krajów anglojęzycznych
  i niemieckojęzycznych;
 • propozycje wycieczek do trzech stolic: Londynu, Berlina i Moskwy;
 • skecze z elementami języka angielskiego;
 • piosenki w języku rosyjskim oraz niemieckim;
 • konkurs piosenki angielskiej;
 • konkurs plastyczny pt. „Atrakcje turystyczne Rosji, krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych”;
 • wystawki tematyczne poszczególnych państw;
 • pokazy językowe „Język angielski w sporcie” oraz „False friends”;
 • filmy autorskie „Jak przebiegały prace nad projektem?”, „Football language in English”.

Całość imprezy uświetniła dekoracja, plakaty, wykonane przez uczniów zabytki oraz prace plastyczne. W przerwie wszyscy udali się na pyszny poczęstunek – obiad i ciasto oraz wzięli udział w degustacji potraw przygotowanych specjalnie na tę okazję.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy odśpiewali wspólnie piosenkę „We are the champions”.

Podsumowania projektu dokonali Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice oraz Pan Dariusz Olszak Dyrektor PG w Sielcu, którzy w kilku ciepłych słowach podziękowali za pomysł realizacji projektu.

Projekt odbył się dzięki wparciu: Samorządowego Ośrodka Kultury w Leśniowicach, Rady Rodziców Publicznego Gimnazjum w Sielcu oraz Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

Pomysłodawcami i jednocześnie koordynatorami projektu były Panie: Ewa Radzięciak –Kowalczuk oraz Agnieszka Rosochacka, wychowawczynie klas drugich.

Praca nad projektem pozwoliła uczniom szczegółowo poznać najciekawsze zakątki krajów anglojęzycznych, niemieckojęzycznych i Rosji oraz poszerzyć swoja dotychczasową wiedzę. Realizując projekt nauczyli się wzajemnej współpracy, ponieśli swoją świadomość językową oraz zrozumieli, że języków obcych warto się uczyć.

Należy podkreślić, że szóstoklasiści aktywnie włączyli się w przedsięwzięcie poprzez uczestnictwo w quizach i konkursach zorganizowanych w ramach projektu, dzięki czemu uroczystość okazała się doskonałą formą integracji młodzieży z terenu gminy oraz świetną promocją gimnazjum.

oprac. Ewa Radzięciak-Kowalczuk oraz Agnieszka Rosochacka

© 2001-2016 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone