Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

Jubileusz 10 - lecia
Zespołu Śpiewaczego Rakołupianki

W dniu 2 czerwca 2016 r. w Świetlicy Wiejskiej w Horodysku odbył się Jubileusz 10-lecia działalności zespołu śpiewaczego „Rakołupianki” z Rakołup.

W uroczystości udział wzięli Pan Piotr  Deniszczuk Starosta Powiatu Chełmskiego, Pan Stefan Prokop Przewodniczący RG Leśniowice, Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice, Pan Czesław Michalczuk Prezes Zarządu Gminnego PSL w Leśniowicach, Pan Franciszek Lubaś Prezes Banku Spółdzielczego w Leśniowicach, Pani Monika Durko Sekretarz Gminy, Pani Anna Kowal Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rakołupach, a także Zespoły Śpiewacze: „Koral” z Kamienia,  „Kumowianki” z Kumowa i „Sielanki” z Sielca oraz „Good Band” z Majdanu Leśniowskiego. Na jubileusz przybyła również rodzina, znajomi i przyjaciele jubilatek.

Gości powitała Pani Agnieszka Raczyńska Dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury w Leśniowicach, następnie głos zabrał Wójt Gminy Leśniowice, który wręczył wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Jubilatkom list gratulacyjny, kwiaty oraz upominki. W dalszej części spotkania życzenia złożyli obecni goście oraz zespoły.

Jubilatki nie kryjąc wzruszenia, podziękowały wszystkim przybyłym za życzenia i prezenty, a następnie zaśpiewały przygotowane na tę uroczystość piosenki. Zaprezentowały również bogaty dorobek kulturalny zespołu w formie prezentacji multimedialnej.

Uroczystość uświetniły także występy zaprzyjaźnionych Zespołow.

Spotkanie przebiegało w serdecznej atmosferze, na wspólnych rozmowach, śpiewie i tańcach, a wspomnieniom nie było końca.

Jeszcze raz składamy Jubilatkom serdeczne gratulacje z okazji ich święta.

oprac. Mariola Zawiślak

© 2001-2016 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone