Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

Gminne zawody sportowo-pożarnicze
W dniu 5 czerwca 2016 r. na Stadionie Sportowym w Leśniowicach odbyły się Gminne zawody sportowo-pożarnicze.

 

W imprezie udział wzięli: Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice, Pan Sławomir Watras młodszy brygadier z Komendy Miejskiej PSP w Chełmie, Pan Stefan Prokop Przewodniczący Rady Gminy Leśniowice, Pan Ryszard Buk ustępujący ze stanowiska Komendant Gminny OSP w Leśniowicach, Pan Piotr Buk Komendant Gminny OSP w Leśniowicach, Pan Czesław Michalczuk Prezes Zarządu Gminnego PSL,  członkowie Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Leśniowicach.

 

Zawody rozpoczęły się przemarszem pocztu sztandarowego ZOSP RP w Leśniowicach i jednostek OSP. Następnie Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy wygłosił wystąpienie okolicznościowe, w którym skierował wyrazy uznania za wypełnianie strażackich powinności, pełną gotowość i zdecydowaną postawę w trudnych do pokonania zadaniach chroniąc życie, zdrowie i mienie ludzkie.

 

Po oficjalnej części rozpoczęły się zawody sportowo-pożarnicze, w których udział wzięło 10 jednostek OSP i 3 Młodzieżowe Straże Pożarnicze. Strażacy zmagali się w dwóch konkurencjach: sztafeta 7 x 50 m z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowe.


Klasyfikacja generalna zawodów przedstawia się następująco:

 

Ochotnicze Straże Pożarne

·  I miejsce Alojzów

·  II miejsce Plisków

·  III miejsce Leśniowice

·  IV miejsce Sielec

·  V miejsce Horodysko

·  VI miejsce Sarniak

·  VII miejsce Wierzbica

·  VIII miejsce Kumów Majoracki

·  IX miejsce Kumów Plebański

·  X miejsce Kasiłan

Młodzieżowe Straże Pożarnicze

               

·  I miejsce  Plisków

·  II miejsce Horodysko

·  III miejsce Alojzów

                

Po ogłoszeniu wyników zawodów Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice wraz z członkami Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Leśniowicach wręczyli Panu Ryszardowi Bukowi ustępującemu ze stanowiska Komendanta Gminnego OSP, podziękowania za 26-letnią pracę na rzecz ochotniczych straży pożarnych.

oprac. Edward Szkałuba

© 2001-2016 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone