Strona główna


Urząd Gminy Leśniowice

I Rajd Rowerowy pt. Z latem na „Maczuły”W dniu 1 lipca 2016 r. na terenie gminy Leśniowice odbył się I Rajd Rowerowy pt. Z latem na „Maczuły”.

Rajd zorganizowany został przez Starostwo Powiatowe w Chełmie, Wójta Gminy Leśniowice oraz Leśniowskie Stowarzyszenie Oświatowo – Samorządowe, w ramach środków pozyskanych ze Starostwa Powiatowego w Chełmie, na wspieranie aktywnej turystyki i społecznej działalności krajoznawczej.

Grupa rowerowa licząca 30 uczestników pokonała dystans 18 km. Początek trasy rowerowej wyznaczono przy Domu spotkań „Na pograniczu kultur” w Kumowie Plebańskim, a miejscem docelowym rajdu był zbiornik wodny „Maczuły” w Horodysku.

Celem rajdu było poznanie zakątków gminy Leśniowice oraz zachęcenie do aktywnego spędzenia czasu wolnego na łonie natury.

Dla uczestników rajdu organizatorzy zapewnili gorący poczęstunek oraz konkurs z nagrodami dotyczący wiedzy na temat Gminy Leśniowice.

Rajd rowerowy został połączony z Otwarciem sezonu letniego na „Maczułach” zorganizowanego przez Wójta Gminy Leśniowice i Samorządowy Ośrodek Kultury w Leśniowicach.

Impreza została wzbogacona o występ zespołu Good Band z Majdanu Leśniowskiego a zakończyła się zabawą pod chmurką z zespołem Yax.

 

oprac. Agnieszka Raczyńska

© 2001-2016 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone