Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

Ślubowanie klasy pierwszej i pasowanie na ucznia
w SP Rakołupy


W dniu 25 października 2017 r. w Szkole Podstawowej w Rakołupach odbyło się ślubowanie klasy pierwszej i pasowanie na ucznia. W uroczystościach udział wzięli: Pan Stefan Prokop Przewodniczący Rady Gminy Leśniowice, Pani Agnieszka Raczyńska Prezes Leśniowskiego Stowarzyszenia Oświatowo-Samorządowego, Pani Anna Kowal Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rakołupach, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie szkoły.

Uroczystość w Szkole Podstawowej w Rakołupach rozpoczęła się złożeniem przez uczniów, kwiatów pod popiersiem gen. Władysława Sikorskiego, a następnie pierwszoklasiści zaprezentowali się w części artystycznej, przygotowanej pod opieką wychowawczyni Pani Małgorzaty Kraczkowskiej. 

Następnie pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie, przyrzekając sumiennie wykonywać swoje obowiązki i dbać o dobre imię szkoły.

Po ślubowaniu głos zabrała Pani Agnieszka Raczyńska, która życzyła pierwszoklasistom uśmiechu i aby każdy ich dzień pobytu w szkole, był radosny i szczęśliwy. 

W dalszej części Prezes wraz z Panem Stefanem Prokopem wręczyli im pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Tradycyjnie dla pierwszoklasistów upominki przygotowali również koledzy i koleżanki z klas starszych.

Tegorocznymi pierwszoklasistami Szkoły Podstawowej w Rakołupach zostali:

  • Sandra Matczuk
  • Wiktor Adamczuk
  • Aleksander Błądkowski
  • Adam Ciećka
  • Tomasz Kaczor
  • Karol Korszla

Wszystkim pierwszoklasistom składamy serdeczne życzenia pomyślności i satysfakcji w zdobywaniu wiedzy a czas, który spędzą w szkole, był miły i radosny oraz owocny w wiedzę.

oprac. Agnieszka Raczyńska

© 2001-2017 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone