Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

XIII Szachowy Turniej Niepodległości Ziemi Chełmskiej

W dniu 18 listopada 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Białopolu odbył się XIII Szachowy Turniej Niepodległości Ziemi Chełmskiej.

W roku bieżącym tradycyjnie wzięli w nim udział zawodnicy z Polski i Ukrainy. Organizatorami turnieju byli: Klub Sportowy „Astra” w Leśniowicach, Starostwo Powiatowe w Chełmie, gmina Leśniowice i Białopole, Gminny Ośrodek Kultury w Białopolu.

Bardzo miło było nam gościć również przedstawicieli Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie w osobach: Pani Dr Monika Baryła-Matejczuk - Psycholog, adiunkt w zakładzie Psychoprofilaktyki i Pomocy Psychologicznej, trener i psychoedukator oraz Pani Magdy Janiak - Centrum Projektów i Współpracy Międzynarodowej Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Turniej poprzedzony został prezentacją pt.: „Wielowymiarowy analityczny trening w edukacji”. Projekt ma na celu opracowanie nowoczesnego, modułowego oprogramowania, wspomagającego diagnozę umiejętności poznawczych  oraz szachowych dzieci oraz zapewniającego trening, w obu obszarach,  odpowiedni do poziomu kompetencji ucznia. Szczegóły znajdują się w prezentacji. Bardzo dziękujemy Paniom za przedstawienie głównych założeń projektu oraz ufundowane nagród.

W turnieju udział wzięło 48 zawodników z terenu Polski i Ukrainy. Nie zabrakło również naszych zawodników z KS „Astra” w Leśniowicach który reprezentowali: Konrad Blacha, Natalia Oszust, Oliwia Prucnal, Karolina Radecka, Stanisław Klim, Dominik Kiełbasa oraz Jarosław Smalej.

Zawody rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund z tempem 15 minut na zawodnika z wyodrębnieniem kategorii juniorek i juniorów do lat 12, juniorek i juniorów do lat 18, OPEN oraz Najlepszej kobiety. Sędzią głównym turnieju był Pan Edward Chowra.

Po zaciętej rywalizacji w kategorii dziewcząt do lat 12 zwyciężyła Viktoria Bratash z Kovla (Ukraina), II miejsce wywalczyła Yaroslawa Tereshchuk z Kovla (Ukraina), III miejsce zajęła Laura Kosarska z MKS Agros Chełm.

W kategorii chłopców do lat 12 zwyciężył Mikołaj Drozd MKS Agros Chełm, II miejsce zajął Mateusz Gajur z Dorohuska, a III miejsce wywalczył Kacper Seredowski ze Strupina Dużego.

W kategorii juniorek do lat 18 I miejsce wywalczyła Natalia Oszust z UKS Astra Leśniowice, II miejsce Oliwia Prucnal z UKS Astra Leśniowice III miejsce Karolina Radecka z UKS Astra Leśniowice.

W kategorii juniorów do lat 18 najlepszy okazał się Artem Manzhos z Ukrainy, II miejsce wywalczył Przemysław Nowaczek z UKS Arka Wojsławice, a III miejsce przypadło Norbertowi Górnikowi z UKS Arka Wojsławice.W kategorii OPEN I miejsce zajął Łukasz Dymek z SSz Szachpol Łuków, II miejsce wywalczył Michał Mirosław z KSz DRAKON Lublin, III miejsce Artem Manzhos z Ukrainy, IV miejsce zajął Arkadiusz Łuczkiewicz z Wojsławic, a na V nagrodzonym miejscu znalazła się Magdalena Kowara z MKS przy MDK Trzcianka.

Najlepszą zawodniczką turnieju była Magdalena Kowara z MKS przy MDK Trzcianka.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i zawodniczkom osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów szachowych!

Do pobrania prezentacja dotycząca Projektu: „Wielowymiarowy analityczny trening w edukacji”