Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

Konferencja "Gospodarstwo rodzinne drogą do sukcesu"W dniu 27 lutego 2017 r. w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie odbyła się konferencja "Gospodarstwo rodzinne drogą do sukcesu".

Głównym tematem spotkania było rolnictwo ekologiczne . Omówiono szanse, które niesie ze sobą uprawa roślin w zgodzie z naturą, oraz możliwości jakie daje lokalne przetwórstwo. Spotkanie było okazją do zapoznania się z najnowszymi przepisami dotyczącymi przetwórstwa w gospodarstwie rolnym, oraz rolniczego handlu detalicznego. Przedstawiono jednostki certyfikujące, ofertę firm skupujących surowce ekologiczne, przybliżony został również program" Witalizacja polskiej wsi".

Rolnictwo ekologiczne stanowi alternatywę dla rodzimych gospodarstw i daje szanse na produkcję żywności wysokiej jakości, która coraz częściej jest doceniana i poszukiwana przez konsumentów.

Organizatorami konferencji była Lubelska Izba Rolnicza w Lublinie oraz Solidarność Rolników Indywidualnych. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka.

Z terenu gminy Leśniowice w konferencji udział wzięły Monika Porzuc i Monika Mazur z Sielca.

Więcej o wydarzeniu na stronie Lubelskiej Izby Rolniczej

Wykłady z konferencji

oprac. Monika Mazur

© 2001-2017 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone