Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

XIV Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Chełmskiego
w Szachach
W dniu 11 marca 2017 r. w Białopolu odbyły się XIV Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Chełmskiego w Szachach. Organizatorami Mistrzostw byli: Starostwo Powiatowe w Chełmie, Gminny Ośrodek Kultury w Białopolu oraz Zespół Szkół w Białopolu. Zawody sędziował Pan Edward Chowra.  W turnieju udział wzięło 40 zawodników z Gmin powiatu chełmskiego t.j. Białopole, Dorohusk, Kamień, Leśniowice i Wojsławice. Z naszej gminy uczestniczyło 6 zawodników z UKS Astra Leśniowice: Wiesław Radzięciak, Jarosław Smalej, Oliwia Prucnal, Natalia Oszust, Magdalena Kusa, Karolina Radecka.

Mistrzostwa przeprowadzono w następujących kategoriach: juniorzy i juniorki – do lat 18 i seniorzy i seniorki – powyżej lat 18. Zawody zostały rozegrane systemem szwajcarskim 7 rundowym z tempem gry 15 minut na zawodnika.

W kategorii juniorek wszystkie miejsca na podium przypadły zawodniczkom z gminy Leśniowice:

  • I miejsce i tytuł Mistrzyni Powiatu zdobyła Oliwia Prucnal,
  • II miejsce przypadło Natalii Oszust,
  • III miejsce Magdalenie Kusej,
  • IV miejsce zajęła Karolina Radecka.

 W kategorii Najlepsi seniorzy V miejsce zajął Pan Wiesław Radzięciak.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary i nagrody ufundowane przez organizatorów, które wręczali: Beata Augustynek – Członek Zarządu Powiatu Chełmskiego, Wójt Gminy Białopole – Henryk Maruszewski oraz  Edward Chowra – Sędzia Mistrzostw.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

oprac. Paulina Ścibak

© 2001-2017 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone