Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

Dziecięca eskorta piłkarzy Górnika Łęcznej przez dzieci z Leśniowic na meczu Górnik Łęczna – Pogoń Szczecin
W dniu 12 marca 2017 r. nasi młodzi sportowcy towarzyszyli piłkarzom Górnika Łęczna i Pogoni Szczecin w dziecięcej eskorcie, podczas meczu w ramach XXV kolejki Polskiej Ekstraklasy.

Wybiec na boisko z piękną murawą na nowoczesnym stadionie w meczu ekstraklasy, to marzenie większości dzieci w Polsce. 25 najmłodszym adeptom piłkarskim Astry Leśniowice to marzenie spełniło się w niedzielę. 

Wśród piłkarzy Pogoni wystąpiły takie gwiazdy jak Murawski, Matras, Nuns, Frączak, Słowik. Piłkarzy z Łęcznej nikomu nie trzeba przedstawiać, wystarczy wspomnieć choćby takie nazwiska: Prusak, Gerson, Leandro, Hernandes, Ubiparip, Bonin czy Sasin. Nic dziwnego, że naszym młodzikom przed meczem pełnym werwy i entuzjazmu, w konfrontacji z takimi gwiazdami uginały się nogi. Przedmeczowy entuzjazm przerodził się w tremę. Jednak piłkarze obu drużyn bardzo sympatycznie przywitali naszych młodzików i stres minął. Kilka chwil uwiecznionych na zdjęciach i transmisja w TV będzie wspaniałą pamiątką. Być może za kilka lat doczekamy się, że ktoś z tych małych piłkarzy wybiegnie na boisko ekstraklasowe już jako dorosły piłkarz.

Po wyprowadzeniu piłkarzy na boisku obejrzeliśmy pełen emocji mecz, który zakończył się remisem 2:2.

Bardzo dziękujemy Klubowi Sportowemu Górnik Łęczna za możliwość wzięcia udziału w tak pięknym przedsięwzięciu. Liczymy, że jeszcze kiedyś dostaniemy taką szansę.

oprac. Jacek Stańkowski

© 2001-2017 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone