Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

Spotkanie Noworoczne w Domu Spotkań Na Pograniczu Kultur w Kumowie Plebańskim

W dniu 13 stycznia 2017 r. Grupa „Kreatywni i Aktywni” ruszyła w nowym roku z kopyta zaczynając od Spotkania Noworocznego, które odbyło się w Domu Spotkań Na Pograniczu Kultur w Kumowie Plebańskim.

Było to spotkanie otwarte dla wszystkich chętnych osób. Spotkanie odbyło się w sympatycznej, radosnej atmosferze wzięło w nim udział 34 osoby w tym Zespół Śpiewaczy „Kumowianki” oraz Zespół Pana Mariana Betiuka. Uczestnicy wspólnie śpiewali kolędy jak i świetnie się bawili przy utworach biesiadnych. Urozmaicony repertuar pozwolił każdemu z uczestników znaleźć cos dla siebie i tym sposobem przeżyli kolejne niezapomniane spotkanie.

Kolejną działalnością grupy była organizacja Kuligu 15 stycznia br. przy pomocy i gościnności Zdzisława i Elizy Wychadańczuk. W kuligu brała udział liczna grupa osób w każdej grupie wiekowej. Kulig miał swój start na „Bidakowie” następnie przejechał trasą przez las Wierzchowiński, gdzie na polance było ognisko z kiełbaskami, pieczonym boczkiem i ziemniakami z czosnkiem. Były tańce i śpiewy oraz opowiadanie wesołych anegdot, robienie „Aniołków” na śniegu, rzucanie się śnieżkami. Wszyscy wrócili do domu z uśmiechem od ucha do ucha. Każdemu polecamy jakąkolwiek inicjatywę do urozmaicenia dnia powszedniego. Przyjdź i zobacz jak można rozweselić sobie choć na kilka chwil.

oprac. Agnieszka Raczyńska

© 2001-2017 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone