Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

Wernisaż wystawy malarstwa Grażyny Sybirskiej-Wilk

W dniu 20 stycznia 2017 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Leśniowice odbył się wernisaż wystawy malarstwa Grażyny Sybirskiej-Wilk.

Grażyna Sybirska - Wilk to artystka, terapeutka i medium z Warszawy. Duża część prac Pani Grażyny znajduje się w prywatnych mieszkaniach, jak również rozjaśniają wnętrza domów pomocy społecznej, domów dziecka oraz ośrodków rehabilitacyjnych i relaksacyjnych.

Pierwsze prace artystka tworzyła dla konkretnych osób, które miały kłopoty zdrowotne. Potem odważyła się malować swoje wizje. Tak powstawały dzieła oczyszczające ludzi i domy z negatywnych energii. Następnie pojawiły się obrazy do medytacji i obrazy energetyzujące. Wpisują się one bez wątpienia w nurt malarstwa intuicyjnego.

Grażyna Sybirska-Wilk to kolorystka. Jej prace promieniują dobroczynną energią, uzdrawiają, pomagają w koncentracji W zależności od użytych barw działają pobudzająco, wyciszająco lub harmonizująco. Te z przewagą błękitu, fioletu, bieli - uspokajają, poprawiają pamięć i koncentrację; te z zielenią likwidują zmęczenie i wyciszają. Plamy czerwieni pobudzają energetycznie, mobilizują do działania; wszelkie odcienie żółci zachęcają do nauki i pracy intelektualnej, wnoszą światło oraz poprawiają nastrój.

Szczególnym tematem wybieranym przez Grażynę Sybirską-Wilk są anioły: ulotne, eteryczne i ledwie dostrzegalne – jak przystało na stworzenia ,,nie z tego świata”. Pani Grażyna oferuje nam anioły wspierające siły życiowe, bezpieczeństwo, fortunę, miłość, sukces, bądź zdrowie.

Podczas wernisażu artystka opowiedziała jak powstają jej obrazy i jakie oddziaływanie mają kolory na nasze samopoczucie. Podczas indywidualnej rozmowy z uczestnikami wernisażu Pani Grażyna, jako medium zdradzała, co nas dobrego czeka w 2017 roku oraz jakie drzemią w nas talenty.

oprac. Agnieszka Raczyńska

© 2001-2015 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone