Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

XXI Nadbużańskie Święto Pszczoły


W dniu 4 czerwca 2017 r. na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Okszowie odbyło się XXI Nadbużańskie Święto Pszczoły.

W tym słodkim święcie, organizowanym od lat przez Starostwo Powiatowe w Chełmie, uczestniczyli pszczelarze, właściciele pasiek, rzemieślnicy oraz twórcy ludowi. Na specjalnie przygotowanych stoiskach, można było posmakować najróżniejszych miodów, skosztować regionalnych potraw oraz poznać tajniki pszczelarstwa. Nie zabrakło także kół gospodyń wiejskich z daniami przygotowanymi na bazie miodu.

Tegoroczne stoisko promocyjne gminy przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Super Babki” z Kumowa. Na naszym stoisku znalazły się różnego rodzaju potrawy i wypieki z dodatkiem miodu.

„Super Babki” wzięły udział w organizowanym konkursie kulinarnym pt. „Miód dobry na wszystko”, gdzie otrzymały wyróżnienie w kategorii ciasta i desery.

Podczas XXI Nadbużańskiego Święta Pszczoły odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Kolorowa pasieka”, w którym wyłoniono zwycięzców wśród których znaleźli się uczniowie z terenu naszej gminy tj. Karolina Pawliczuk ze Szkoły Podstawowej w Sielcu oraz Bartosz Marzec ze Szkoły Podstawowej w Leśniowicach.

Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy, a Paniom  z KGW „Super Babki” dziękujemy za reprezentowanie naszej gminy.

oprac. Agnieszka Raczyńska

© 2001-2017 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone