Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

Wolontariusze AISEC w naszej gminie


W dniu 5 czerwca 2017 r. w Domu spotkań „Na pograniczu kultur” w Kumowie Plebańskim odbył się koncert powitalny wolontariuszy projektu edukacyjnego AIESEC.

AIESEC to największa na świecie, niezależna organizacja prowadzona przez młodych ludzi, działająca w 122 krajach na poziomie lokalnym, narodowym i globalnym. W Polsce, od ponad 45 lat rozwija w  młodych ludziach cechy liderskie poprzez praktyczne doświadczenia w wymianach międzynarodowych oraz projektach wspierających ich realizację.

W naszej Gminie w ramach tego projektu gościmy troje wolontariuszy: Irma Anggesti z Indonezji oraz Mika Fung i Tommy Tong z Chin.

Wolontariusze prowadzą zajęcia edukacyjne z języka angielskiego we wszystkich naszych szkołach na terenie gminy oraz spotkania dla społeczności lokalnej w Domu spotkań „Na pograniczu kultur” w Kumowie Plebańskim o godz. 18:00 w dniach 5-9.06.2017 i 12-13.06.2017 r.

W poniedziałek w ramach pobytu gości został zorganizowany koncert przez Panią Natalię Grelę, Ewę Radzieciak-Kowalczuk i Monikę Jaworską. Przybyłych gości powitał Pan Wójt Gminy Leśniowice Wiesław Radzieciak.

Podczas koncertu występowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Leśniowicach, Szkoły Podstawowej w Teresinie, Szkoły Podstawowej w Sielcu oraz Publicznego Gimnazjum w Sielcu prezentując piosenki w języku angielskim. Były również występy taneczne: Tobiasz Rykała i Paulina Porzuc zaprezentowali Walca Angielskiego, a grupa uczniów Szkoły Podstawowej w Sielcu zatańczyła tradycyjny taniec irlandzki. Goście mogli również posłuchać utworów wykonanych przez zespół śpiewaczy „Kumowianki”.

Każdy z wolontariuszy przedstawił prezentacje multimedialną o ciekawostkach z Indonezji, Chin i Tajwanu. W ramach sprawdzania swoich umiejętności w rolę tłumaczy wcielili się uczniowie Publicznego Gimnazjum w Sielcu Jakub Niebrzydowski i Robert Szłapak.

Koncert cieszył się ogromnym powodzeniem, przybyło na niego duża ilość mieszkańców naszej gminy.

Więcej informacji pod adresem:  http://aiesec.pl/

oprac. Paulina Ścibak

© 2001-2017 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone