Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

II Rajd Gwiaździsty „Malowniczy Wschód”

W dniu 24 czerwca 2017 r. odbył się II Rowerowy Rajd Gwiaździsty „Malowniczy Wschód” połączony z otwarciem sezonu letniego na Zbiorniku wodnym „Maczuły”.

Organizatorami rajdu było Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemi Chełmskiej” wraz z gminami  zrzeszonymi w LGD, a także Grupa Rowerowa „Odnowa Chełm”.

Ponadto w organizację wydarzenia włączyło się Starostwo Powiatowe w Chełmie,  Leśniowskie Stowarzyszenie Oświatowo – Samorządowe oraz Samorządowy Ośrodek Kultury w Leśniowicach.

W tegorocznym rajdzie udział wzięło 130 zarejestrowanych uczestników. W ramach rajdu odbył się przyjazd nad Zbiornik Wodny „Maczuły” w Horodysku, grup rowerowych z poszczególnych miejsc startowych tj. z gmin: Białopole, Dorohusk, Kamień, Horodło, Wojsławice, Żmudź oraz dwie grupy z miasta Chełma. W rajdzie rowerowym udział wzięli również przedstawiciele gmin Ukraińskich tj. z Huszczy oraz Zaburze.

Grupa rowerowa Gminy Leśniowice licząca 25 osób pokonała dystans 19 km. Początek trasy rowerowej wyznaczono przy Domu spotkań „Na pograniczu kultur” w Kumowie Plebańskim.

Po przybyciu nad zbiornik wodny na wszystkich uczestników rajdu czekał gorący posiłek, losowanie nagród oraz konkurs wiedzy na temat Gminy Leśniowice oraz Powiatu Chełmskiego. Ważnym punktem rajdu była „parada rowerowa” wszystkich rowerzystów, która odbyła się na trasie 6 km dookoła Zbiornika Wodnego „Maczuły”.

Program rajdu został wzbogacony o występ solowy Julii Augustynek członkini zespołu „Śpiewająca 6” z Białopola oraz zespołów Mada Bis z Wojsławic oraz Good Band z Majdanu Leśniowskiego. Ponadto swoim występem imprezę wzbogaciły grupy taneczne Saltatores i Saltatores Junior, które pod okiem Pani Sabiny Englot wykonały taniec jazzowy i nowoczesny oraz dziewczynki ze Szkoły Podstawowej w Sielcu i z Publicznego Gimnazjum w Sielcu, które przy akompaniamencie Pana Kornela Matczuka wykonały znane utwory muzyki rozrywkowej.

Rajd połączony z otwarciem sezonu letniego zakończył się wspólną zabawą pod chmurką z zespołem ORION z Uchań.

oprac. Agnieszka Raczyńska

© 2001-2017 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone