Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

Zespół „Kumowianki” na II Festiwalu Tradycji Ludowych Mazowsza, Lubelszczyzny i Podlasia „U zbiegu Rzek”W dniu 9 lipca 2017 r. w Stężycy, odbył się II Festiwal Tradycji Ludowych Mazowsza, Lubelszczyzny i Podlasia „U zbiegu Rzek”. Nazwa festiwalu związana jest z granicami powiatu ryckiego, którymi są rzeki Wisła i wpadający do niej Wieprz. 

Właśnie tu, u zbiegu rzek, w malowniczej scenerii nadwiślańskiej łachy w Kompleksie Wypoczynkowo - Rekreacyjnym „Wyspa Wisła” wystąpiło 27 zespołów śpiewaczych i kapel ludowych. Tematem przewodnim festiwalu były pieśni i obrzędy tradycyjnego wesela charakterystycznego dla danego regionu. Gminę Leśniowice reprezentował zespół śpiewaczy „Kumowianki” z Kumowa Majorackiego. Najwyżej oceniony został zespół śpiewaczy Sokotuchy z Białej Podlaskiej.

W programie imprezy przewidziano wiele atrakcji folklorystycznych i muzycznych. Miłośnicy tańca byli zachwyceni występem Folklorystycznego Zespołu Tanecznego „Nowy Belgrad” z Serbii, natomiast folklor w wydaniu współczesnym zaprezentował zespół Bubliczki.

Audycja z Radia Lublin do pobrania tutaj >>>

oprac. Agnieszka Rykała

© 2001-2017 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone