Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

Gminne Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018W dniu 4 września 2017 r. w Szkole Podstawowej w Sielcu  odbyło się Gminne Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018.

Otwarcia uroczystości i powitania gości dokonała uczennica szkoły, która poprowadziła całość spotkania.

W uroczystości udział wzięli: Pan Stefan Prokop Przewodniczący Rady Gminy Leśniowice, Pani Agnieszka Raczyńska Prezes Leśniowskiego Stowarzyszenia Oświatowo-Samorządowego, Pani Małgorzata Romańczuk Dyrektor SP w Leśniowicach, Pani Anna Kowal Dyrektor SP w Rakołupach, Pan Wojciech Potocki Dyrektor SP w Teresinie, Pan Dariusz Olszak Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Sielcu oraz Pan Piotr Janiuk Dyrektor SP w Sielcu.

Następnie głos zabrała Pani Agnieszka Raczyńska Prezes Leśniowskiego Stowarzyszenia Oświatowo-Samorządowego, która poinformowała, że rok 2017 przyniósł gruntowne zmiany polskiego systemu edukacyjnego oraz organizacji i funkcjonowania szkół. Reforma edukacji nie ominęła także placówek oświatowych funkcjonujących na terenie gminy Leśniowice. W tym roku szkolnym w wyniku reformy uczniowie spotkają się w ośmioletnich szkołach podstawowych, gdyż uczniowie klas VI otrzymali promocję do klas VII szkół podstawowych. Od 1 września 2017 r. z mocy prawa rozpoczął się proces wygaszania gimnazjum.

Ponadto Prezes z okazji rozpoczęcia roku szkolnego, życzyła wszystkim uczniom aby kolejny rok szkolny był pełen nowych wyzwań, efektywnej pracy i intensywnej nauki. Nauczycielom życzyła jak najmniej kłopotów i  problemów z uczniami a także zdrowia i wielu powodów do satysfakcji. Rodzicom zaś zadowolenia ze swoich dzieci, dobrej współpracy ze szkołą, z nauczycielami, wychowawcami oraz dyrekcją.

Głos zabrał również Pan Piotr Janiuk, który poinformował, że mimo iż rok szkolny rozpoczyna się 4 września to należy pamiętać o dniu 1 września. Podkreślił, że: „To bardzo ważna data nie tylko ze względu na naukę. 1 września obchodzimy rocznicę, w tym roku 78., wybuchu II wojny światowej. Wojna trwała 5 lat i przez ten czas my, Polacy, musieliśmy walczyć o nasz kraj, nasze tradycje, nasz język i naszą szkołę. Kiedy więc niektórzy z Was marudzą, że szkoła się zaczyna, niech pomyślą inaczej – jak wspaniale, że możemy chodzić do polskiej szkoły i uczyć się po polsku”.

W dalszej części wypowiedzi dyrektor podziękował rodzicom za współpracę i  angażowanie w przygotowanie szkoły do rozpoczęcia roku, a następnie zwrócił się do uczniów i nauczycieli: „Cóż, odpoczęliśmy podczas wakacji, zregenerowaliśmy się i wracamy do pracy i nauki z ogromną porcją energii i motywacji”.

Po wystąpieniach odbyła się część artystyczna, przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej w Sielcu pod opieką Pani Ewy Stańkowskiej.

Ponadto Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018 odbyło się we wszystkich placówkach oświatowych tj.: Szkole Podstawowej w Sielcu, Rakołupach, Leśniowicach oraz w Publicznym Gimnazjum w Sielcu.

Rok szkolny 2017/2018 w Gminie Leśniowice został otwarty!

oprac. Agnieszka Raczyńska

© 2001-2017 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone