Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

Dożynki Powiatowe 2017


W dniu 10 września 2017 r. w Rejowcu odbyły się Dożynki Powiatowe 2017.

Tegoroczne uroczystości dożynkowe rozpoczęli gospodarze, Pan Piotr Deniszczuk Starosta Chełmski oraz Pan Tadeusz Górski Burmistrz Rejowca, którzy  powitali zaproszonych gości. Następnie odprawiona została msza święta w intencji wszystkich rolników podczas, której odbył się tradycyjnie korowód dożynkowy wieńców z gmin powiatu chełmskiego.

Na dożynkach powiatowych nie zabrakło reprezentacji naszej gminy. W uroczystościach wziął udział Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice oraz Pan Czesław Michalczuk Prezes Gminnego Zarządu PSL w Leśniowicach. 

Stoisko promocyjne przygotowała Grupa „Kreatywni i Aktywni” z Kumowa. Na stoisku znalazły się smaczne domowe ciasta, gotowane i pieczone pierogi, chleb ze smalcem, nalewki i różnego rodzaju potrawy mięsne i mączne. 

Gmina Leśniowice podczas tegorocznych powiatowych dożynek brała udział w licznych konkursach a były to: na „Najładniejszy Wieniec Dożynkowy”, w którym gminę reprezentował wieniec uwity przez mieszkanki Poniatówki, na „Tradycyjny chleb wiejski”, który upiekła Pani Halina Żydek, na „Najlepszą nalewkę”, którą przygotowała Pani Agata Ścibak, a także na „Najlepsze ciasto słodkie” i „Najlepsze ciasto wytrwane”,  które upiekła Pani Elżbieta Łuczkiewicz. Gmina brała również udział w konkursie na „Najładniejszą kompozycję kwiatowo-owocowo-warzywną”, którą przygotowała Pani Paulina Ścibak.

Podczas uroczystości wręczono Panu Grzegorzowi Stasak mieszkańcowi Plisków Kolonii medal "Zasłużony dla Rolnictwa".

W części artystycznej prezentowały się zespoły śpiewacze i kapele z terenu powiatu chełmskiego. Dożynki uświetniła swoim występem gwiazda wieczoru Eleni. 

Składamy wszystkim serdeczne podziękowania za udział w konkursach oraz za przygotowanie stoiska promocyjnego gminy Leśniowice, które prezentowało się bardzo kolorowo i bogato.

oprac. Agnieszka Raczyńska

© 2001-2017 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone