Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

XIV Szachowy Turniej Niepodległości Ziemi Chełmskiej

dniu 18 listopada 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Białopolu odbył się XIV Szachowy Turniej Niepodległości Ziemi Chełmskiej.

Organizatorami turnieju byli: Klub Sportowy „Astra” w Leśniowicach, Starostwo Powiatowe w Chełmie, Wójt Gminy Leśniowice i Gminny Ośrodek Kultury w Białopolu.

W turnieju udział wzięło 48 zawodników z terenu Polski i Ukrainy. Nie zabrakło również naszych zawodników KS „Astra” w Leśniowicach który reprezentowali: Konrad Blacha, Samuel Tokarczuk, Natalia Oszust, Oliwia Prucnal, Karolina Radecka, Dominik Kiełbasa oraz Jarosław Smalej.

Zawody rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund z tempem 15 minut na zawodnika z wyodrębnieniem kategorii juniorek i juniorów do lat 12, juniorek i juniorów do lat 18, OPEN oraz najlepszej kobiety. Sędzią głównym turnieju był Pan Edward Chowra.

Po zaciętej rywalizacji w kategorii juniorek do lat 12 zwyciężyła Viktoriya Bratash z Kovla (Ukraina), II miejsce zajęła Laura Kosarska reprezentująca MKS Agros Chełm,  III miejsce zajęła Weronika Majewska reprezentująca „Arkę” Wojsławice.

W kategorii chłopców do lat 12 zwyciężył Mateusz Zubiak UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski,
II miejsce zajął Bartosz Świć z Lublina, III miejsce wywalczył Samuel Tokarczuk reprezentujący „Astrę” Leśniowice”. VIII miejsce w tej kategorii wiekowej zajął Konrad Blacha również reprezentujący „Astrę” Leśniowice.

W kategorii juniorek do lat 18 zwyciężyła Daria Sawa reprezentująca LUKS Fajsławice, II miejsce zajęła Oliwia Prucnal  „Astra” Leśniowice, III miejsce Karolina Radecka z „Astra” Leśniowice, a IV miejsce Natalia Oszust również „Astra” Leśniowice
W kategorii juniorów do lat 18 najlepszy okazał się Krzysztof Iwańczuk MKS Agros Chełm, II miejsce wywalczył Mikołaj Drozd MKS Agros Chełm, a III miejsce Maciej Stańczuk z Krasnegostawu.

W kategorii OPEN zwyciężył Łukasz Dymek reprezentujący Radzyńskie Towarzystwo Szachowe, II miejsce zajął Bartosz Prabola LUKS Tomasovia Tomaszów Lubelski,  III miejsce Piotr Polkowski Drakon Lublin, IV miejsce Andrzej Sosnowski z Krasnegostawu,  V miejsce Krzysztof Iwańczuk MKS Agros Chełm. Nasi reprezentanci zajęli odpowiednio X miejsce Dominik Kiełbasa i XI miejsce Jarosław Smalej.

Najlepszą zawodniczką turnieju została Daria Sawa reprezentująca LUKS Fajsławice.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i zawodniczkom osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów szachowych!