Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

Chełmski Jarmark Bożonarodzeniowy


dniu 16 grudnia 2018 r. w hali sportowej MOSiR w Chełmie odbył się Chełmski Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany przez Redakcję „Nowego Tygodnia”.

Kiermasz ten ma już swoją tradycję i jest świetną okazją, by zaopatrzyć się w choinki, bombki i inne dekoracje świąteczne a także przysmaki bożonarodzeniowe. Podczas jarmarku zorganizowano liczne konkursy na potrawy i ozdoby świąteczne. Dodatkową atrakcją były występy zespołów regionalnych.

Gminę Leśniowice reprezentowała grupa „Kreatywni i Aktywni” – działająca przy Domu Spotkań „Na pograniczu kultur” w Kumowie Plebańskim. Grupa przygotowała bardzo bogato zaopatrzone stoisko promujące naszą gminę, które cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród osób przybyłych na jarmark. Na stoisku znalazły się między innymi ręcznie wykonane bombki, choinki i stroiki a także domowe wypieki, swojskie wędliny oraz potrawy bożonarodzeniowe. Grupa „Kreatywni i Aktywni” została doceniona przez organizatorów i zdobyła nagrodę w kategorii „Smaki Świąt”, za przygotowane pierogów z kapustą i grzybami.

Ponadto podczas jarmarku wręczono statuetki i dyplomy dla zwycięzców konkursu na „Najlepszy produkt turystyczny powiatu chełmskiego 2018 roku” zorganizowany przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Ziemi Chełmskiej" oraz tygodnik "Nowy Tydzień", który był partnerem projektu. Zgodnie z regulaminem, celem konkursu było wyłonienie w roku kalendarzowym 2018 najbardziej atrakcyjnych, innowacyjnych i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych, ich promocja a także  wspieranie różnorodnych inicjatyw lokalnych, których efektem jest tworzenie produktów turystycznych.

W wyniku ostatecznej oceny nasza gmina otrzymała wyróżnienie dla Rajdu Rowerowego „Z latem na Maczuły” organizowanego przez Leśniowskie Stowarzyszenie Oświatowo – Samorządowe.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w przygotowanie stoisk promocyjnych gminy podczas jarmarku.

oprac. Agnieszka Raczyńska

© 2001-2018 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone