Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

XII Droga Krzyżowa ze św. Janem Pawłem II


W dniu 25 marca 2018 r. w Leśniowicach odbyła się uroczysta XII Droga Krzyżowa ze św.  Janem Pawłem II.

W uroczystościach udział wzięli: Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice, Pan Stefan Prokop Przewodniczący Rady Gminy Leśniowice, Pan Krzysztof Sitarz Wiceprzewodniczący Rady Gminy Leśniowice, Pan Czesław Michalczuk Prezes Zarządu Gminnego PSL w Leśniowicach, ks. Grzegorz Zając Wikariusz Parafii p.w. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Kumowie Plebańskim, radni, sołtysi, grono pedagogiczne, uczniowie, pracownicy urzędu gminy oraz mieszkańcy gminy.

Historia Drogi Krzyżowej ulicami Leśniowic, rozpoczęła się od pierwszej rocznicy śmierci Papieża Polaka. Przez te wszystkie lata, bez względu na pogodę, licznie w niej uczestniczyli mieszkańcy gminy, modląc się w intencji Jana Pawła II, a także wypraszając u Niego potrzebne łaski dla siebie.

Tegoroczna Droga Krzyżowa, była wyjątkowa ponieważ zorganizowana została w Niedzielę Palmową, która ma przygotować duchowo chrześcijan do Wielkanocy, okresu wyciszenia, skupienia i przeżywania męki Chrystusa. Tego dnia przychodzi się do kościoła z palmą, która jest symbolem odradzającego się życia.

Drogę Krzyżową ulicami Leśniowic poprowadził  ks. Grzegorz Zając. Rozważania Drogi Krzyżowej czytali uczniowie z terenu Gminy Leśniowice, radni oraz pracownicy urzędu gminy.

Uroczystości zakończyły się w kaplicy w Leśniowicach Mszą Św. oraz poświęceniem Palm Wielkanocnych. Mszę uświetniała Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Leśniowic oraz wystawa palm i pisanek wielkanocnych wykonanych przez uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy.

oprac. Agnieszka Raczyńska

© 2001-2018 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone