Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

III Memoriał Szachowy im. Ryszarda Semeniuka

W dniu 13 stycznia 2018 r. w Wojsławicach odbył się III Memoriał Szachowy im. Ryszarda Semeniuka organizowanego przez Wójta Gminy Wojsławice, Szkołę Podstawową w Wojsławicach-Kolonii, Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Wojsławicach oraz Uczniowski Klub Sportowy "ARKA". Celem memoriału było upamiętnienie czołowego szachisty i wielokrotnego mistrza powiatu chełmskiego.

Memoriał rozpoczął się mszą świętą sprawowaną w intencji śp. Ryszarda, która została odprawiona w kościele pw. św. Michała Archanioła w Wojsławicach. Następnie uczestnicy memoriału udali się do Szkoły Podstawowej w Wojsławicach-Kolonii, gdzie zmierzyli się w turnieju szachowym, w którym udział wzięli szachiści z Wojsławic, Leśniowic, Dorohuska, Krasnegostawu, Żółkiewki oraz Chełma. Na starcie szachowych zmagań stanęło 51 zawodników.

W turnieju udział wzięli nasi zawodnicy, który w wyniku rywalizacji zajęli następujące miejsca:

•  II miejsce - Konrad Blacha

Sędzią szachowych zmagań był Edward Chowra, a nad przebiegiem całego turnieju czuwał opiekun sekcji szachowej w Szkole Podstawowej w Wojsławicach Kolonii - Józef Majuk.

Pamiątkowe puchary i dyplomy uczestnikom wręczali: Wójt Gminy Wojsławice Henryk Gołębiowski, Dyrektor SP w Wojsławicach-Kolonii Justyna Starko-Gadzała oraz Dyrektor GCKSiT Sylwia Jasiuk.