Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

Porażka w meczu na szczycie

Niestety, nie udało się naszej „Astrze” wygrać arcyważnego meczu ze „Zniczem” Siennica Różana.

1 maja 2019 r. lepiej dysponowani byli nasi goście i zwyciężyli 3:1 po bramkach Marka Olejniczaka (samobójcza) oraz Daniela Mazurka i Kamila Mazurka.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem 0:0, co należało uznać za nasz sukces, ponieważ goście byli drużyną lepszą, konstruowali ciekawe akcje ofensywne oraz klika razy poważnie zagrozili bramce strzeżonej przez Dariusza Suszka. „Astra” w pierwszej połowie skupiła się na grze w defensywie oraz kontratakach. Widać było, że głównym założeniem naszej drużyny było nie stracić bramki w pierwszych minutach.

W drugiej połowie biało - zieloni mieli odważniej zagrać w ataku, jednak niedługo po gwizdku rozpoczynającym zmagania, bo już w 47 minucie przegrywaliśmy 0:1. Bramkę strzałem z dystansu zdobył Daniel Mazurek. Niestety, w tej sytuacji przysnęło się naszym obrońcom, nie popisał się również bramkarz. Podczas gdy nasi kibice i piłkarze rozpamiętywali stratę bramki, „Astra” przegrywała już 0:2. Piłka uderzona w kierunku naszej bramki odbiła się jeszcze od Marka Olejniczaka i po rykoszecie ugrzęzła w siatce. W tym momencie „Znicz” prowadził 2:0 i w pełni kontrolował mecz. Z czasem jednak oszołomieni po tym nokdaunie nasi piłkarze zaczęli stwarzać sobie klarowne sytuacje. Wydawało się, że goście spoczęli na laurach i będą chcieli doprowadzić to zwycięstwo do końca. Jednak w 73 minucie Michał Soroka zdobył bramkę kontaktową. Stało się jasne, że ten mecz będzie można co najmniej zremisować. Co chwilę „Astra” stwarzała zagrożenie pod bramką „Znicza”. Po jednej z takich akcji faulowany w polu karnym gości był nasz zawodnik, jednak sędzia pozostał niewzruszony. Wydawało się, że bramkarz gości, wychodząc do piłki, źle obliczył jej lot i staranował naszego zawodnika. Sędzia uznał jednak, że to nasz zawodnik nieprzepisowo zaatakował bramkarza i odgwizdał rzut wolny dla Siennicy Różanej. No cóż… W konsekwencji podłamani piłkarze „Astry” dali się zaskoczyć Kamilowi Mazurkowi, który zakończył ładną akcję gości celnym strzałem z linii pola karnego, ustalając wynik meczu.

Znicz Siennica Różana wyrasta na faworyta w walce o awans do Klasy Okręgowej. Warto odnotować, że do Leśniowic przyjechało ok. 70 kibiców „Znicza”. Rzadko spotyka się taką frekwencję w meczach wyjazdowych „A” Klasy, co oznacza,  że w Siennicy Różanej powstała moda na kibicowanie i oby ten poziom utrzymali również w kolejnych meczach. Podziękowania również dla naszych kibiców, którzy równie licznie przyszli na stadion w Leśniowicach.

Do zobaczenia na kolejnych meczach naszej ASTRY !!!