Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

Powiatowe eliminacje Turniej Szachowy o „ZŁOTĄ WIEŻĘ”

5 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej w Leśniowicach odbyły się Powiatowe eliminacje Turniej Szachowy o „ZŁOTĄ WIEŻĘ”. Ogólnopolski masowy turniej o „Złotą Wieże” jest jednym z najstarszych szachowych turniejów w Polsce i Europie. Wie¬lu za¬wod¬ni¬ków star¬tu¬ją¬cych kie¬dyś w tur¬nie¬ju w la¬tach póź¬niej¬szych zna¬nych by¬ło na kra¬jo¬wych i mię¬dzy¬na¬ro¬do¬wych sza¬chow¬ni¬cach. W pierwszym turnieju, który odbył się na przełomie 1958/59 roku wystartowało 6 793 drużyn, a uczestników było 20 379.

Organizatorami eliminacji byli: Starosta Powiatu Chełmskiego, Wójt Gminy Leśniowice, Samorządowy Ośrodek Kultury w Leśniowicach, Szkoła Podstawowa w Leśniowicach oraz Klub Sportowy „Astra” Leśniowice. W turnieju udział wzięły reprezentacje z:  Dorohuska, Leśniowic i Wojsławic.

W wyniku rywalizacji przy szachownicach turniej wygrał Klub Sportowy „Astra” Leśniowice w składzie: Jarosław Smalej, Karolina Radecka, Oliwia Prucnal i Natalia Oszust, II miejsce wywalczyła drużyna z Dorohuska, natomiast III miejsce zajął UKS Arka Wojsławice.

Puchary, nagrody rzeczowe i dyplomy wręczała Pani Joanna Jabłońska Wójt Gminy Leśniowice, która podziękowała zawodnikom za udział w turnieju.

Klub „Astra” Leśniowice będzie reprezentował nasz Powiat w Finale Wojewódzkim 61 Ogólnopolskiego Turnieju Szachowego LZS o "Złotą Wieżę 2019" który odbędzie się 12 maja w Miłocinie.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia!!!