Sezon 2008/2009 - runda jesienna

"Astra" Leśniowice - juniorzy

Kadrę drużyny juniorów tworzyli:

Pyc Tomasz, Chojarski Patryk, Kamiński Andrzej, Kuczyński Piotr, Kusy Paweł, Kozyrski Emil, Majewski Andrzej, Mirowski Emil, Ułański Andrzej, Żukowski Kamil, Kędziora Łukasz, Staniuk Konrad, Wieczorek Mateusz, Głaz Mateusz, Forysiuk Łukasz, Karwat Piotr, Oszust Piotr.

W rundzie jesiennej sezonu 2008/2009 juniorzy zdobyli 14 punktów. Zanotowali cztery zwycięstwa, dwa remisy, dwie porażki.

Bramki strzelone: 15

Stracone: 10

Strzelcy bramek: Forysiuk 3, Majewski 3, Kamiński 2, Wieczorek 2, Głaz 1.

Była też jedna bramka samobójcza i 3 za walkower z Bezkiem.

Najwięcej minut rozegrali: Paweł Kusy 560 min., Emil Mirowski 560 min., Andrzej Majewski 480 mi

Najwięcej żółtych kartek: Kamiński 3, Karwat 2, Ułański 2.

Data spotkania: 31 sierpnia 2008

Astra Leśniowice – Hutnik Dubeczno

2 : 1

(1 : 1)

Strzelcy bramek: Wieczorek 2

Skład: Pyc, Kamiński, Kozyrski, Kusy, Ułański, Chojarski, Majewski, Mirowski, Kuczyński, Wieczorek, Staniuk (41 Żukowski)

Inauguracja sezonu dla zespołu juniorów wypadła pomyślnie. Od początku meczu przewagę miała drużyna gospodarzy. Dobrych sytuacji do uzyskania prowadzenia nie wykorzystali Staniuk i Majewski. Dopiero w 31 minucie meczu bramkę strzelił Wieczorek płaskim strzałem z 15 m. Niestety chwilę później było 1 -1. W zamieszaniu podbramkowym goście wyrównali. Druga połowa zaczęła się od ataków ,, Astry ”. Zwycięską bramkę i swoją drugą w 65 min. strzelił Wieczorek wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem Hutnika.

Data spotkania: 07 września 2008

Spółdzielca Siedliszcze – Astra Leśniowice

2 : 1

(1 : 1)

Strzelcy bramek: Kamiński (karny)

Skład: Pyc, Kamiński, Żukowski, Kusy, Kuczyński, Chojarski ( 61 Staniuk), Majewski, Kędziora, Mirowski, Forysiuk, Wieczorek (10 Ulański)

To był mecz, którego Astra nie powinna przegrać. Pomimo przewagi i kilku stworzonych sytuacji goście musieli zejść z boiska pokonani. Na wynik meczu wpływ też miała kontuzja jakiej nabawił się Mateusz Wieczorek i musiał opuścić boisko już w 10 minucie. Prowadzenie w meczu uzyskali gospodarze po strzale z dystansu w 19 minucie. Pięć minut później było już 1 : 1. Bramkę dla gości zdobył Kamiński z rzutu karnego po faulu na Kędziorze. W drugiej połowie wciąż przewagę miała Astra. W 72 minucie w polu karnym faulowany był Kamiński i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Staniuk i niestety nie trafił w bramkę. Dwie minuty później błąd popełnił bramkarz Pyc i Spółdzielca strzeliła zwycięskiego gola. Szkoda.

Data spotkania: 14 września 2008

Astra Leśniowice – Tatran Kraśniczyn

2 :0

(0 :0)

Strzelcy bramek: Kamiński, Majewski ( karny)

Skład: Pyc, Kamiński, Żukowski, Kusy, Mirowski, Chojarski, Kędziora, Majewski, Karwat, Głaz, Staniuk ( 15 min.)

Pomimo gry od 15 minuty w dziesięciu Astra zdołała wygrać mecz 2 : 0 , wykazując się większą wolą walki i zaangażowaniem. Staniuk musiał opuścić boisko, gdyż grał 75 minut w drużynie seniorów, a zabrakło w tym dniu zmienników. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i toczyła się w środkowej strefie boiska. Na uwagę zasługuje tylko strzał z dystansu Kędziory, który jednak obronił bramkarz gości. Na początku drugiej połowy do prostopadłego podania Majewskiego wyszedł Głaz i został sfaulowany w polu karnym. Piłkę po strzale z rzutu karnego Kamińskiego zdołał obronić bramkarz, ale dobitka była już skuteczna. W 65 minucie Majewski przeprowadził indywidualną akcję w polu karnym i został ,, wycięty ’’ przez obrońców gości. Sędzia nie miał wątpliwości i podyktował drugi rzut karny. Wykonawcą był sam poszkodowany i nie zmarnował okazji.

Data spotkania: 21 września 2008

Astra Leśniowice – Victoria Żmudź

1 : 2

(0 : 0)

Strzelcy bramek: Majewski

Skład: Kozyrski, Oszust, Kamiński, Kuczyński, Kusy, Żukowski ( 41 Chojarski ), Majewski, Mirowski, Karwat, Kędziora, Wieczorek ( 41 Głaz )

Na wynik meczu decydujący wpływ miała sytuacja z 5 minuty. W dyskusje z sędzią wdał się Kamiński za co otrzymał dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwoną i musiał opuścić boisko. W pierwszej części spotkania  zespół ,, Astry ’’ grając w osłabieniu z czołową drużyną ligi przeważnie się bronił wyprowadzając nieliczne kontrataki. Dzięki bardzo dobrze grającej obronie kierowanej przez Oszusta pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem bezbramkowym. W 54 minucie błąd popełnił bramkarz Kozyrski, który w tym meczu zastępował chorego Pyca i było 1 : 0 dla Victorii. W 69 minucie w zamieszaniu pod bramką ,, Astry ’’ napastnik ze Żmudzi zdołał wepchnąć piłkę do bramki i było już 2 : 0. Honorową bramkę w końcówce spotkania zdobył Majewski popisując się ładnym strzałem z rzutu wolnego. Na wyrównanie zabrakło już sił i czasu.

Data spotkania: 28 września 2008

Zryw Gorzków – Astra Leśniowice

1 : 1

(0 : 0)

Strzelcy bramek: Majewski ( karny )

Skład: Pyc, Oszust, Kozyrski ( 41 Chojarski ), Kusy, Ulański, Żukowski, Mirowski, Karwat, Głaz, Majewski, Staniuk ( 41 Kędziora )

Typowy mecz na remis. Spotkały się dwie wyrównane drużyny, które stworzyły dość ciekawe widowisko. Pierwszy do ataku ruszył ,, Zryw ’’ , ale bardzo dobrą interwencją popisał się bramkarz Pyc. Później do głosu doszli goście, ale dwóch dobrych sytuacji nie wykorzystali Staniuk i Majewski. W końcówce pierwszej połowy doskonałą sytuację miał napastnik gospodarzy, ale znów na posterunku był Pyc. Po przerwie nadal trwała wyrównana walka. W 64 minucie jako pierwsi bramkę zdobyli gospodarze po błędzie defensywy ,, Astry ’’ i to oni objęli prowadzenie. W 71 minucie było już 1 : 1. Głaz po indywidualnej akcji został sfaulowany w polu karnym i sędzia podyktował ,, jedenastkę ”. Pewnym wykonawcą karnego był Majewski. Mecz zakończył się sprawiedliwym dla obu drużyn wynikiem 1 : 1.

Data spotkania: 12 października 2008

Leszkopol Bezek -  Astra Leśniowice

0 : 3

walkower

Skład wpisany do protokołu: Pyc, Oszust, Kozyrski, Kusy, Ułański, Żukowski, Mirowski, Karwat, Forysiuk, Kędziora, Głaz, Chojarski

Data spotkania: 19 października 2008

Astra Leśniowice – Sokół Dubienka

3 : 2

(1 : 2)

Strzelcy bramek: samobójcza, Forysiuk 2

Skład: Pyc, Oszust, Kozyrski ( 41 Chojarski ), Ułański ( 41 Żukowski ), Kusy, Kędziora, Majewski, Mirowski, Karwat, Głaz, Forysiuk

Już w 3 minucie meczu obrońcy gości w tylko dla siebie wiadomy sposób w zamieszaniu podbramkowym wpakowali piłkę do własnej bramki i było 1 : 0 dla ,"Astry". W kolejnych minutach ,,Sokół ’’ pokazał, że potrafi grać w piłkę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i ładnym strzale głową było już 1 : 1. W 28 minucie pięknym strzałem z dystansu goście wyszli na prowadzenie. Bramkarz był bez szans zwłaszcza, że oślepiało go słońce. Pięć minut później rzutu karnego dla ,, Astry ” nie wykorzystał Majewski trafiając w poprzeczkę. Po przerwie gospodarze ruszyli zdecydowanej do ataku. W 49 minucie Forysiuk popisał się efektowną indywidualną akcją i po minięciu trzech obrońców umieścił piłkę w siatce. W 67 minucie Forysiuk  znowu dał się we znaki obrońcom gości, którzy tym razem faulowali go w polu karnym. Tym razem sam poszkodowany wykorzystał rzut karny i gospodarze nie dali już sobie wyrwać zwycięstwa.

Data spotkania: 25 października 2008

Hutnik Ruda Huta – Astra Leśniowice 2 : 2 ( 0 : 1 )

Strzelcy bramek: Głaz, Forysiuk ( karny )

Skład: Oszust, Kozyrski, Żukowski, Kusy, Ułański, Mirowski, Kędziora, Karwat, Chojarski, Głaz, Forysiuk

Piłkarze Astry mimo, że wygrywali już w tym meczu 2 : 0 nie zdołali dowieść zwycięstwa do końca. Zaczęło się wszystko z planem, od ataków gości. Po prostopadłym podaniu Kędziory Głaz znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Hutnika i nie zmarnował okazji. Do przerwy 1 : 0 dla Astry. Sześć minut po przerwie goście strzelili drugą bramkę. W polu karnym faulowany był Kędziora i sędzia podyktował ,,jedenastkę”. Do piłki podszedł Forysiuk i pewnie umieścił ją w lewym rogu bramki przeciwnika . Niestety w 53 minucie błąd popełnił Bramkarz Oszust i gospodarze strzelili kontaktowego gola. W 68 minucie było już      2 : 2. Sędzia dopatrzył się u Kozyrskiego ręki w polu karnym i gospodarze wykonywali rzut karny, którego zamienili na gola. Rundę jesienną juniorzy zakończyli więc wynikiem remisowym.