Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

Jasełka w szkołach


dniach 19 - 21 grudnia 2018 r. zgodnie z tradycją we wszystkich szkołach podstawowych na terenie gminy Leśniowice odbyły się jasełka, w których uczestniczyli zaproszeni goście w osobach: Pani Joanna Jabłońska Wójt Gminy, Pan Wiesław Wierzchoś Przewodniczący Rady Gminy, Pani Agnieszka Raczyńska Prezes Zarządu Leśniowskiego Stowarzyszenia Oświatowo – Samorządowego, nauczyciele, uczniowie ich rodzice oraz dziadkowie.

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. Podtrzymując ten piękny zwyczaj, uczniowie w poszczególnych szkołach z wielkim zaangażowaniem przygotowali jasełka, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko.

Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że wszyscy poczuli magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście.

Podczas spotkań nie zabrakło także wspólnej modlitwy, serdecznych życzeń oraz dzielenia się opłatkiem.

oprac. Agnieszka Raczyńska

© 2001-2018 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone