Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

Spotkanie Świąteczno-Noworocznedniu 28 grudnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Rakołupach odbyło się Spotkanie Świąteczno-Noworoczne.

W uroczystości udział wzięli: Pani Joanna Jabłońska Wójt Gminy Leśniowice, Pan Wiesław Wierzchoś Przewodniczący Rady Gminy Leśniowice wraz z radnymi, Ks. Grzegorz Zając Wikary Parafii Rzymskokatolickiej w Kumowie Plebańskim, Ks. Jacenty Sołtys Proboszcz Parafii Polskokatolickiej w Majdanie Leśniowskim, Pan Piotr Sawa – Zastępca Komendanta Miejskiej Policji w Chełmie, Pan Franciszek Lubaś Prezes Banku Spółdzielczego w Leśniowicach, Pani Beata Juśkiewicz Prezes Stowarzyszenia „Lokalna Grupa Działania Ziemi Chełmskiej”, Pan Piotr Buk Komendant Gminnego Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Leśniowicach, a także sołtysi, dyrektorzy szkół, zespoły śpiewacze, zespoły muzyczne i twórcy ludowi z terenu naszej gminy oraz  pracownicy urzędu gminy oraz jednostek organizacyjnych.

Uroczystość rozpoczęła Pani Agnieszka Raczyńska p.o. Dyrektora SOK w Leśniowicach, która wprowadziła w nastrój świąteczny przypominając o istocie organizowanych spotkań świąteczno – noworocznych.

Następnie głos zabrała Pani Joanna Jabłońska, która powitała gości i złożyła im życzenia zdrowia i szczęścia w nadchodzącym Nowym 2019 Roku. Pani Wójt życzyła również spełnienia marzeń, realizacji w życiu zawodowym, a w życiu rodzinnym miłości, ciepła, radości i spokoju.

Podczas spotkania nie zabrakło także jasełek w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Leśniowicach i wspólnej modlitwy, którą poprowadził ks. Grzegorz Zając i Ks. Jacenty Sołtys oraz wspólnego dzielenia się opłatkiem.

Spotkanie przebiegało w miłej i ciepłej świątecznej atmosferze przy wspólnym kolędowaniu z zespołami śpiewaczymi „Sielanki”, „Kumowianki” i „Rakołupianki” oraz z zespołami „Hans Band” i „Riffi’n Roll”.

oprac. Agnieszka Raczyńska

© 2001-2018 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone