Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

Chełmski Kiermasz Wielkanocny zorganizowany przez Redakcję Nowego Tygodnia

W dniu 25 marca 2018 r. w hali sportowej MOSiR w Chełmie odbył się po raz kolejny Chełmski Kiermasz Wielkanocny zorganizowany przez Redakcję Nowego Tygodnia.

Jarmark Wielkanocny był świetną okazją, by na kilkudziesięciu stoiskach zaopatrzyć się w pisanki, rękodzieła, dekoracje świąteczne oraz wędliny, czy ciasta. Swoje dzieła prezentowali lokalni twórcy, a także Koła Gospodyń Wiejskich.

Gminę Leśniowice reprezentowała grupa „Kreatywni i Aktywni” działająca przy Domu Spotkań „Na pograniczu kultur” w Kumowie Plebański. Stoisko „Kreatywnych i Aktywnych” zaopatrzone w domowe, tradycyjne potrawy i wypieki oraz ręcznie wykonane ozdoby świąteczne, cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród osób przybyłych na jarmark.

Ponadto naszą gminę reprezentowała Pani Halina Skowron, która uczestniczyła w tym wydarzeniu z bogato zaopatrzonym stoiskiem ręcznie wykonanej biżuterii.

Podczas Jarmarku rozstrzygnięto również Plebiscyt na „Samorządowca Roku 2017”. Czytelnicy Nowego Tygodnia mogli głosować na swoich faworytów z powiatu chełmskiego, krasnostawskiego oraz włodawskiego. Gmina Leśniowice również miała swojego faworyta. Został nim Pan Stefan Prokop Przewodniczący Rady Gminy Leśniowice, który z liczbą 458 głosów zajął czwarte miejsce na najlepszego samorządowca w powiecie chełmskim.

Gratulujemy Panu Stefanowi i dziękujemy wszystkim za swój wkład i pracę w organizację stoiska.

oprac. Agnieszka Raczyńska

© 2001-2018 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone