Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

Powiatowy Turniej Szachowy o „ZŁOTĄ WIEŻĘ”


W dniu 17 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Leśniowicach odbył się Powiatowy Turniej Szachowy o „ZŁOTĄ WIEŻĘ”.

Organizatorami eliminacji powiatowych byli: Starosta Powiatu Chełmskiego, Wójt Gminy Leśniowice, Samorządowy Ośrodek Kultury w Leśniowicach i Szkoła Podstawowa w Leśniowicach.

W turnieju udział wzięły reprezentacje z czterech gmin powiatu chełmskiego: Białopola, Dorohuska, Leśniowic i Wojsławic. Drużyny składały się z czterech zawodników: dwóch seniorów, juniorka i kobiety.

W wyniku zaciętej rywalizacji sportowej turniej wygrała Gmina Leśniowice w składzie: Stanisław Klim, Dominik Kiełbasa, Prucnal Oliwia, Natalia Oszust, II miejsce zajęła Gmina Wojsławice, III miejsce wywalczyła drużyna z Dorohuska a IV drużyna z Białopola.

Najlepszymi zawodnikami na poszczególnych szachownicach zostali: na pierwszej Arkadiusz Łuczkiewicz z Wojsławic, na drugiej Paweł Burda z Wojsławic, na trzeciej Oliwia Prucnal z Leśniowic i na czwartej Natalia Oszust również z Leśniowic.

Puchary, nagrody rzeczowe i dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Chełmie wręczała Pani Agnieszka Raczyńska Dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury w Leśniowicach, która jednocześnie była sędzią turnieju.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia naszej drużynie na eliminacjach wojewódzkich.

oprac. Agnieszka Raczyńska

© 2001-2018 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone