Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

XXII Nadbużańskie Święto Pszczołydniu 3 czerwca 2018 r. na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Okszowie odbyło się XXII Nadbużańskie Święto Pszczoły.

Podczas Nadbużańskiego Święta Pszczoły organizowanym od lat przez Starostwo Powiatowe w Chełmie na odwiedzających czekały specjalnie przygotowane stoiska, przy których można było posmakować najróżniejszych miodów, potraw regionalnych, poznać tajniki pszczelarstwa oraz zakupić przedmioty ręcznie wykonane od lokalnych twórców ludowych. Na tak słodkim święcie nie mogło zabraknąć także stoiska naszej gminy.

Stoisko promocyjne naszej gminy przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Super Babki” z Kumowa. Na stoisku znalazły się różnego rodzaju smaczne regionalne potrawy, nalewki i wypieki, które cieszyły się powodzeniem wśród odwiedzających.

„Super Babki” wzięły udział w organizowanym konkursie kulinarnym pt. „Miód dobry na wszystko”, gdzie otrzymały III miejsce w kategorii dania główne. Nagrodzona potrawa została wykonana przez Panią Elżbietę Malinowską, a była to karkówka w sosie słodko – ostrym na bazie miodu i chili.

Serdecznie dziękujemy Paniom  z KGW „Super Babki” za przygotowanie stoiska i reprezentowanie naszej gminy.

oprac. Agnieszka Raczyńska

© 2001-2018 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone