Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

Sukces młodej śpiewaczkidniach 21 - 23 czerwca 2018 r. w Kazimierzu Dolnym odbył się 52. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych.

Festiwal ten to cykliczna impreza, mająca na celu promowanie kultury ludowej i folkloru. Prezentują się tam najlepsze kapele i śpiewacy ludowi w Polsce. Jest to obecnie najważniejsze i najbardziej prestiżowe spotkanie śpiewaków i instrumentalistów ludowych w kraju.

Tegoroczny festiwal był wyjątkowo udany, bo wystąpiło ponad 870 wykonawców we wszystkich kategoriach i pomimo nienajlepszej pogody uczestniczyło w min tysiące gości z całego kraju.

Ku miłemu zaskoczeniu organizatorów 52. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych obfitował w młodych artystów, w tym gronie znalazła się również nasza młoda i utalentowana Emilia Gryniuk z Sielca. Emilka znalazła się w piątce najlepiej ocenionych solistów śpiewaków zdobywając 1 nagrodę.

Emilia swoją przygodę z folklorem rozpoczęła w 2013 roku przyłączając się do Zespołu Śpiewaczego "Sielanki" z Sielca. Jako solistka zadebiutowała całkiem niedawno bo 13 maja 2018 r. podczas XX Powiatowego Przeglądu Zespołów Śpiewaczych, Kapel i Śpiewaków Ludowych w Nowinach.

Jak widać talent i odwaga młodej śpiewaczki szybko owocują w sukcesy. Życzymy zatem Emilce dalszych sukcesów i wielu wspaniałych osiągnieć zarówno na scenie jak i w życiu osobistym.

oprac. Agnieszka Raczyńska

© 2001-2018 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone