Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

Wspieramy WOŚP!
W dniu 12 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Leśniowicach zorganizowano koncert na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku prowadziła zbiórkę „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Fundacja planuje pozyskać dla nich m.in. stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne a także sprzęt diagnostyczny, jak chociażby specjalistyczne aparaty USG czy pulsoksymetry.

Podczas tego wydarzenia organizatorzy zapewnili wiele atrakcji, między innymi występy młodzieży ze SP w Leśniowicach i Publicznego Gimnazjum w Sielcu. Wystąpił również zaprzyjaźniony zespół Good Band z Majdanu Leśniowskiego.

Ponadto przedstawiciele Medycznego Studium Zawodowego w Chełmie udzielili instruktażu pierwszej pomocy przedmedycznej, a następnie udostępnili fantomy do indywidualnych ćwiczeń.

W celu przeprowadzenia zbiórki zorganizowano kafejkę oraz licytację przedmiotów ręcznie wykonanych przez uczniów, nauczycieli i mieszkańców gminy, z których dochód zostanie przekazany właśnie na WOŚP.

Miłym zaskoczeniem dla wszystkich uczestników był pyszny tort, ozdobiony wielkim czerwonym sercem.

Ponadto w niedzielę 14 stycznia br. dziewięciu wolontariuszy w towarzystwie radnych, sołtysów lub przedstawicieli rad sołeckich przeprowadzili zbiórkę wśród mieszkańców Gminy Leśniowice.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia na terenie naszej gminy. Dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz ludziom dobrego serca, którzy wrzucili przysłowiowy „grosz” do puszki, bo dzięki nim uzbieraliśmy ponad 5 500,00 zł.

oprac. Agnieszka Raczyńska

© 2001-2018 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone