Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

Festyn Sportowo - Rodzinny „Aktywna Rodzina”
nad Zbiornikiem wodnym „Maczuły”

dniu 30 czerwca 2018 r. nad Zbiornikiem wodnym „Maczuły” w Horodysku odbył się Festyn Sportowo - Rodzinny „Aktywna Rodzina”.

Organizatorami festynu był Klub Sportowy „Astra” Leśniowice przy współpracy z Wójtem Gminy Leśniowice oraz Samorządowym Ośrodkiem Kultury w Leśniowicach.

Festyn współfinansowany został ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Operacja realizowana w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność  wdrażanej przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Ziemi Chełmskiej".

Festyn miał na celu integrację społeczności lokalnej, promocję atrakcji turystycznych oraz walorów Gminy Leśniowice, a także zachęcić do aktywnego spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu.

Podczas festynu przemówienie okolicznościowe wygłosił Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice, który przypomniał, że infrastruktura turystyczna nad Zbiornikiem wodnym „Maczuły” została oddana do użytku w 2015 roku i z roku na rok, cieszy się co raz większym zainteresowaniem i jest jednym z bardziej ulubionych miejsc do spędzania czasu wolnego. Poinformował, że dołożono wszelkich starań by obiekt rekreacyjno – wypoczynkowy był bezpieczny, a następnie życzył wszystkim miłych i przyjemnych chwil spędzonych nad Zbiornikiem wodnym „Maczuły” oraz spokojnych i zdrowych wakacji.

W dalszej części festynu uczniowie i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjum funkcjonujących na terenie naszej gminy zaprezentowali się podczas konkursu na piosenkę turystyczną. Komisja po dokonaniu oceny występów pod względem doboru repertuaru, muzykalności, interpretacji i ogólnego wakacyjnego wyrazu artystycznego przyznała następujące miejsca:

Kategoria soliści:

  • I miejsce – Jagoda Bereda z Publicznego Gimnazjum w Sielcu
  • II miejsce – Julia Sieńko oraz Wiktor Najdek uczniowie Szkoły Podstawowej w Sielcu

Kategoria zespoły:

  • I miejsce – Szkoła Podstawowa w Teresinie
  • II miejsce – Szkoła Podstawowa w Leśniowicach i Szkoła Podstawowa w Rakołupach
  • III miejsce – Szkoła Podstawowa w Sielcu

Komisja postanowiła również przyznać I miejsce uczniom ze Szkoły Podstawowej w Leśniowicach w kategorii klas I – III, jako najmłodszym uczestnikom konkursu.

Wszyscy uczestnicy konkursu piosenki turystycznej otrzymali nagrody ufundowane przez Samorządowy Ośrodek Kultury w Leśniowicach, a wręczył je Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy oraz Pani Agnieszka Raczyńska p.o. Dyrektora SOK.

Ponadto Klub Sportowy „Astra” przygotował dla rodzin konkurencje sportowe oraz atrakcje dla dzieci w postaci dmuchanych zamków i placu zabaw, a także istniała możliwość zabawy przy makiecie, na której znajdowało się gospodarstwo w skali 1: 32 z bardzo realistycznymi zabawkami sterowanymi na pilot. Atrakcje te cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych uczestników festynu.

Dla starszych uczestników festynu organizatorzy zapewnili koncert zespołu „FASTER” oraz zabawę z zespołem „MOTIF”.

Na wszystkich uczestników festynu czekał również bigos oraz zimne napoje.


oprac. Agnieszka Raczyńska

© 2001-2018 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone