Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

XII  Rakołupskie Spotkania z Kulturą i Sztuką Ludową

dniu 21 lipca 2018 r. nad Zbiornikiem wodnym „Maczuły” w Horodysku odbyły się  XII  Rakołupskie Spotkania z Kulturą i Sztuką Ludową.

W tegorocznej uroczystości udział wzięli: Pan Wiesław Radzięciak Wójt Gminy Leśniowice, Pan Stefan Prokop Przewodniczący Rady Gminy Leśniowice, Pani Agnieszka Raczyńska Prezes Leśniowskiego Stowarzyszenia Oświatowo-Samorządowego, nauczyciele, uczniowie wraz z rodzicami, lokalna społeczność oraz turyści wypoczywający nad zalewem.

Na scenie zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Rakołupach  ze sztuką teatralną pt. „Od zalot do weseliska”, pod kierunkiem Pani Barbary Szałackiej i Pani Pauliny Głaz.

Niewątpliwie zauroczyła wszystkich swoim występem kapela ludowa „Siennica” z Siennicy Różanej, prezentując wachlarz utworów muzycznych i przyśpiewek ludowych. Ponadto podczas spotkania można było usłyszeć ludowe piosenki oraz przyśpiewki w wykonaniu zespołów śpiewaczych „Rakołupianki”, „Kumowianki” i „Sielanki”. Ze swoim programem muzycznym wystąpiła również Patrycja Wilgos z Białopola.

Spotkanie tradycyjnie wzbogacone było o konkursy. Najmłodsi obierali jabłka. Dorośli sprawdzili swoje umiejętności w szatkowaniu kapusty. Rodzinnie można było rzucać ziemniakiem do garnka.

W konkursie na obieranie jabłka wygrali:

  • Mikołaj Kraczkowski - I  miejsce 
  • Estera Cichocka - II miejsce 
  • Patrycja Wilgos -  III miejsce

          Najlepiej szatkowały kapustę Panie:

  • Bożena Borsuk - I  miejsce
  • Sabina Suchonos -  II miejsce
  • Paulina Głaz -  III miejsce

W Konkursie rodzinnym „rzut ziemniakiem do garnka”, nie wyłoniono zwycięzców. Wszystkim uczestnikom tak samo dopisało szczęście i wszyscy tak samo świetnie się bawili.

 Uczestnicy konkursów otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Chełmie. Wszystkim uczestnikom i sponsorom serdecznie dziękujemy.

oprac. Anna Kowal

© 2001-2018 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone