Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

1 Finał akcji ,,Leśniowska paka dla skrzywdzonego zwierzaka
We wtorek 26 marca 2019 r. odbył się 1 Finał akcji ,,Leśniowska paka dla skrzywdzonego zwierzaka, której celem była zbiórka darów dla podopiecznych Chełmskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt w Chełmie oraz rozwój szkolnego wolontariatu. W wydarzenie włączyły się wszystkie placówki oświatowe z terenu naszej gminy. Dzięki życzliwości Wójta Gminy Pani Joanny Jabłońskiej, przedstawiciele każdej ze szkół mieli możliwość wręczenia podarunków osobiście i w tym celu  udali się do siedziby CSOZ. Tam też na ręce Pani Prezes Iwony Palczewskiej przekazali ponad 100 kg karmy i żwirek.

Uczniowie podczas spotkania z wolontariuszkami Chełmskiego Stowarzyszenia dowiedzieli się jak działa i czym zajmuje się ich organizacja, jak wygląda ich codzienna praca na rzecz zwierząt i z jakimi problemami się mierzą. Ponadto dowiedzieli się jak wyglądają interwencje i jaka jest radość z uratowanego życia, jak ważna jest sterylizacja i dlaczego nie powinniśmy kupować psów z pseudo hodowli. Lepiej wziąć psa ze schroniska, takie psy kochają tak samo mocno, albo i bardziej...

Warto kochać zwierzęta, a przyjaźń psa do człowieka jest czymś absolutnie wyjątkowym i dozgonnym,(...) warto walczyć do końca - podkreśliła Iwona Palczewska.

Uczniowie otrzymali również drobne upominki i gorące podziękowania.

Dodatkowo na cele promocji akcji Szkoła Podstawowa w Leśniowicach wykonała plakat. Szkoła Podstawowa w Sielcu pod opieką Pani Basi Hulkiewicz  działania prowadziła w kilku etapach, od sprzedaży pączków, poprzez samodzielne zorganizowanie przez wolontariuszy loterii fantowej. Środki zebrane podczas wydarzeń pozwoliły zakupić ponad 60 kg karmy. 

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję: uczniom, którym los naszych czworonożnych przyjaciół nie jest obojętny, rodzicom, którzy otworzyli portfele, opiekunom szkolnych kół wolontariatu, dyrektorom szkół, władzom gminy oraz wszystkim wspierającym.

Dzięki Waszym wielkim sercom, otwartości i zaangażowaniu udało się przeprowadzić zbiórkę i pomóc zwierzakom. 

Dziękujemy

oprac. Monika Mazur

© 2001-2019 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone