Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

25 Regionalny Przegląd Piosenki i Przyśpiewki Ludowej
W niedzielę 17 lutego 2019 w Rejowcu odbył się 25 Regionalny Przegląd Piosenki i Przyśpiewki Ludowej.

Naszą Gminę reprezentowały zespoły ludowe  Kumowianki  i  Rakołupianki. Panie w pięknych strojach prezentowały się bardzo efektownie, każdy zespół w repertuarze miał dwie piosenki.

Kumowianki  zaśpiewały o młodym dziewczęciu, które do roboty się nie kwapiło, oraz o rozterkach i marzeniach panny przed wydaniem.

Rakołupianki natomiast śpiewały o  Kubie, który traktował baby jak konie i w końcu  nabrał za to batów. Druga piosenka opowiadała o kumosiach, o ich relacjach, o ploteczkach, dobrych radach i co z tego wynikło.

Nasze Panie wprowadziły na sali wspaniały klimat, gdy po raz pierwszy w historii wspólnie zaśpiewały na jednej scenie.
Był to spontaniczny występ, bez wcześniejszych przygotowań i bez mikrofonów. Połączenie głosów, ich doskonałe uzupełnienie, idealne, subtelne brzmienie dało fenomenalny efekt.

Nasze pieśniarki zaczarowały salę swoim magicznym śpiewem, dając impuls do tego, że wszyscy zgromadzeni na widowni włączyli się do wspólnego śpiewu, a dobra energia wlewała się w serca.

Kumowiankom i Rakołupiankom dziękujemy za efektowne reprezentowanie naszej Gminy, oraz za wprowadzenie niesamowitej atmosfery, która sprawiła, że jubileuszowy Przegląd Piosenki i Przyśpiewki Ludowej był absolutnie wyjątkowy.

Dziękujemy i z niecierpliwością czekamy na kolejne występy.

oprac. Monika Mazur

© 2001-2019 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone