Strona główna

Urząd Gminy Leśniowice

"Malowniczy Wschód"
Piękna nasza gmina z lotu ptaka         Zapraszamy do wspólnego odkrywania miejsc niezwykłych na Szlaku rowerowym "Malowniczy Wschód", rowerem po gminach Leśniowice, Wojsławice, Żmudź i Dorohusk. Malownicze krajobrazy, nieskażona przyroda, bogate i różnorodne dziedzictwo kulturowe oraz nowoczesna infrastruktura turystyczna to gwarancja udanej przygody, blisko 200 kilometrów niezapomnianych wrażeń... Film promocyjny został zrealizowany w ramach projektu "Współpraca polsko-ukraińska na rzecz rozwoju turystyki na obszarze przygranicznym" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013.


Malowniczy Wschód - Film

        „Malowniczy Wschód” to określenie najpełniej opisujące piękno krajobrazów i dziedzictwa kulturowego gmin pogranicza chełmsko – lubomelskiego oraz ich przyrodnicze bogactwo i zabytki. Tereny położone w sąsiedztwie dziewiczej rzeki Bug, między pagórkami i parowami Działów Grabowieckich od południa i unikatową w skali światowej florą i fauną Rezerwatu Bagno Serebryskie od północy warto odwiedzić nie tylko ze względu na piękną naturę i wielokulturowe tradycje. Turyści odnajdą tu także atrakcyjne zbiorniki wodne, zagospodarowane w ramach projektu „Współpraca polsko-ukraińska na rzecz rozwoju turystyki na obszarze przygranicznym”, niezapomniane smaki regionalnych potraw przygotowywanych wedle starych, tradycyjnych receptur oraz niezwykłą gościnność i otwartość mieszkańców.
         Uroków „Malowniczego Wschodu” najlepiej „smakować” przemierzając szlak rowerowy o tej samej nazwie - wytyczony i oznakowany dzięki współpracy gmin Leśniowice, Wojsławice i Żmudź Dorohusk. Niemal sto kilometrów trasy głównej i dwieście kilometrów tras wariantowych (w przyszłości planowana jest rozbudowa szlaku) to terenowy kalejdoskop wzniesień, niecek, długich płaskich prostych, krętych zjazdów, asfaltu (różnej jakości), żwiru, piachu, dróg polnych i leśnych. Trasa rowerowa „Malowniczy Wschód” jest propozycją dla każdego, kto ma czas i ochotę na różnej długości przejażdżki w różnicowanym terenie, lekki skok adrenaliny, fantastyczne widoki bez końca i spotkania z historią. To doskonałe miejsce nie tylko na weekendowy „wypad”, ale również magiczny urlop z dala od miejskiego zgiełku.


    Aplikacja jest przewodnikiem-mapą po tym pięknym regionie, prezentującym przebieg trasy Malowniczy Wschód oraz największe atrakcje regionu. Bezpłatna aplikacja wykorzystuje technologię GPS, pokazując pozycję użytkownika na trasie i lokalizację obiektów. Działa w trybie online i offline. Zawiera także planer, przydatny do zwiedzania w terenie wybranych miejsc przyrodniczych i zabytków. Aplikacja została opracowana przez Amistad Group w oparciu o autorską technologię Treespot. Projekt „Współpraca polsko-ukraińska na rzecz rozwoju turystyki na obszarze przygranicznym" został zrealizowany w latach 2013 – 2015 przez gminy: Leśniowice (lider), Dorohusk, Huszcza (Ukraina), Wojsławice, Żmudź oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemi Chełmskiej", a realizowano go przy finansowej pomocy Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2007-2013.

Aplikacja na telefon z systemem Windows 8 pobierz >>>

Aplikacja na telefon z systemem Android pobierz >>>

Wykorzystaliśmy kolejną szansę bezpłatnej promocji naszej gminy!!! 

        Miło mi poinformować, że Ośrodek Rekreacyjno-Wypoczynkowy "Maczuły" w Horodysku, Izba Ludowa „Marynka” w Szkole Podstawowej w Rakołupach oraz Ośrodek Dokumentacji Życia, Kultury i Twórczości na Wsi Leśniowskiej w Domu spotkań "Na pograniczu kultur" w Kumowie Plebańskim na nasz wniosek po audycie zostały uznany jako Miejsca Przyjazne Rowerzystom na szlaku Green Velo. Wykorzystaliśmy kolejną szansę bezpłatnej promocji naszej gminy!!!

Informacja o noclegach

Informacja o punktach serwisowych i sklepach rowerowych
Przystanki Odpoczynkowe,
Przyjazne Rowerzystom
i Turystom w gminie Leśniowice
Przystanki Odpoczynkowe, Przyjazne Rowerzystom i Turystom w gminie Leśniowice
Przewodnik rowerowy po gminach: Leśniowice, Wojsławice, Żmudź Dorohusk
Mapa rowerowa "Rowerem po gminach"
© 2001-2015 Urząd Gminy Leśniowice - Wszelkie prawa zastrzeżone